Яка дієта при панкреатиті і гастриті найефективніша?

В основі будь-якої лікувальної дієти при наявності будь-якого захворювання завжди лежить спеціальна дієта. Її основне призначення — помірне вживання продуктів харчування з виключенням з раціону тих, які можуть негативно позначитися на процесі одужання.

Загальні ознаки

При наявності різних причин виникнення хвороб — панкреатиту і гастриту, у них є спільні ознаки. При лікуванні цих хвороб першорядну роль відіграє не лікування медичними препаратами, а спеціальні дієти.

Дієта при панкреатиті і гастриті має бути різноманітним і повноцінним, але в теж час щадною для шлунково-кишкового тракту. Вперше дні загострення хвороби краще обмежити кількість їжі, що приймається, а краще поголодувати. Пити тільки мінеральну воду, але без газів.

У наступні дні В раціон харчування можна включити рідкі каші, кисіль, супи, компоти. Вживана їжа не повинна бути твердою, гарячої, не містити в собі гострих спецій і продуктів, що викликають бродіння.

Дієта при гастриті

Корисна порада! того, щоб точно визначити який дієти потрібно дотримуватися при гастриті, спочатку слід встановити точний діагноз. Гастрит може бути як зі зниженою кислотністю, так і з підвищеною, тому дієти можуть розрізнятися.

Але загальними вимогами є частота прийому їжі (не менше 5 разів на день) і невеликі порції. При гастриті зі складу вживаних продуктів виключаються смажені, солоні страви, маринади, консерви, чорний хліб, копченості, жирні рибні та м’ясні бульйони. Крім того, категорично протипоказані газовані, алкогольні напої, кава, кислі соки, шоколад та інші калорійні продукти.

У раціоні дієти можуть бути зварені або приготовані на пару овочі, нежирне дієтичне м’ясо, каші, зварені на воді, рідкі овочеві супи, сир, неміцний зелений чай, мінеральна вода без газу та інші продукти харчування, рекомендовані лікарем.

Дієта при панкреатиті

Така дієта також має свої особливості. Щоб уникнути подразнення слизової оболонки шлунка, їжу потрібно вживати у перетертому вигляді, вона повинна бути теплою.

Регулярність приймання їжі — через кожні 3-4 години і маленькими порціями. Спосіб приготування дієтичної їжі при панкреатиті — на пару або відварити. В раціоні хворого повинно бути більше продуктів, що містять білки і поменше вуглеводів. Жирну їжу слід обмежити.

Продуктовий асортимент може складатися з нежирного м’яса і риби, некислих молочних продуктів, різних круп, особливо вівсянки і гречки, макаронних виробів. Обов’язково повинні бути овочі, такі як картопля, цвітна капуста, морква, буряк, кабачки та інші, але відварені і в протертому вигляді.

З борошняних продуктів можна їсти сухарі або підсушений білий хліб. Солодкі печені яблука без шкірки, компоти, желе, некислі соки, сухофрукти поповнять солодкий раціон хворого.

Продукти харчування, що не рекомендуються при панкреатиті, аналогічні за своїм складом тим, які виключені до вживання при гастриті.

Які натуральні продукти корисні при панкреатиті?

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні