Яка може бути аномалія розвитку нирок?

Аномалія розвитку нирок — це відхилення або цілий комплекс відхилень від норми при будові нирок, структурі або на місці їх розташування. Формуються аномалії в період розвитку плоду всередині утроба матері, тому ці вроджені відхилення.

Аномалії кількості нирок

Коли відсутня одна з нирок, через зупинки розвитку, то таку аномалію називають однобічною аплазією нирки. Зазвичай така аномалія розвитку нирок ніяк себе не проявляє, виявити її можна лише при профілактичному обстеженні. При аплазії нирки збільшується функціональна навантаження на іншу нирку. Аплазія двостороння трапляється вкрай рідко. Нирка складається з двох частин, при такій аномалії, як подвоєння нирки, розміром більше нормального. Нирка розділене борозною на верхню і нижню частину, яка більше верхній частині. Кров’ю кожна частина нирки забезпечується окремо і, в залежності від ступеня подвоєння, частини мають свою окрему структуру будови. Така аномалія призводить до розвитку різних патологій. Першопричиною патологічних процесів є порушення кровотоку і уродинаміки. До аномалій кількості нирок належать і наявність третьої нирки. Особливістю такої аномалії, як додаткова нирка є наявність ще однієї нирки, яка розміщується під основною і має менший розмір. У цій нирки окреме кровопостачання і свій сечовід. При гідронефрозі, міхурово-мочеточниковом рефлюксі, нефролітіазі, пієлонефриті додану нирку видаляють. Якщо ускладнення відсутні, тактика по відношенню до такої аномалії носить вичікувальний характер.

Аномалії розташування нирок

Дистопией нирки називається аномалія, яка розвивається у плода при внутрішньоутробному розвитку, коли відбувається порушення процесу переміщення формує нирки з тазової в поперекову область. Дистонія може бути як одностороннім, так і двостороннім. Виділяють тазову, поперекову, повздошную, торакальную та перехресну дистопию. Аномалія, при якій відбувається зрощення нирок, відбувається в процесі формування. Зустрічаються різні типи злиття нирок. Зрощуються нирки по медіальній поверхні, а також відбувається злиття верхнього полюса однієї нирки з нижнім полюсом іншого.

Аномалії структури нирок

Природа виникнення такої аномалії обумовлена утворенням кіст та іншими вадами розвитку тканин нирок. Види аномалій структури нирок: дисплазії, мульти і полікістоз, губчаста, проста і дермоїдна кіста. Такого роду аномалії розвивають ниркову недостатність і сприяють виникненню інфекційних захворювань.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні