Які існують народні засоби від цукрового діабету?

Лікування народними засобами такого серйозного захворювання, як цукровий діабет, застосовуються тільки як допоміжні процедури до основного лікування, призначеного лікарем. Для початку, призначається сувора дієта, потім вже застосовують процедури і трав’яні збори. Збори не можна застосовувати постійно одні і ті ж, їх слід чергувати кожні 2-3 місяці. Крім зниження рівня цукру в крові, дані народні кошти є профілактикою від хвороб серцево-судинної системи, очей, печінки і нирок.

Дієта при діабеті

Хворим на цукровий діабет рекомендується приймати їжу часто, малими порціями і багато пити. Але, оскільки сама дієта досить сувора і практично виключає м’ясо, копченості, то на допомогу прийдуть народні кулінарні рецепти. Наприклад — юшка з пшениці, ячмінний відвар, холодець, маринована спеціями свіжа риба. Взагалі для полегшення перетравлювання жирів діабетикам не потрібно нехтувати прянощами, за винятком хіба що пекучого перцю. Також не можна виключати ріпчаста цибуля — його можна їсти печеною або в супі.

Що стосується пиття, то для посилення позитивного ефекту лікарі рекомендують тамувати спрагу цикорієм. Він миттєво знижує рівень цукру в крові на кілька одиниць, абсорбує і виводить шкідливі речовини. Також хворому при спразі замість звичайної води або чаю краще пити соки. Особливо корисні соки кислого, не розбавленого, граната, шовковиці, сливовий сік і компот, огірковий з подорожником. Ще досить сильнодіючим засобом називають сік м’яти і воду на рожевих пелюстках.

Процедури

Народна медицина рясніє процедурами, що допомагають природного вироблення інсуліну і знижують рівень цукру в крові. Наприклад, інсулін посилено виділяється при очищенні шлунка. Тому діабетикам рекомендовані м’які клізми, проносні засоби (але не сечогінні!) — зокрема, застиглий сік алое. Також приблизно раз в тиждень можна пити велику кількість теплої води, а потім викликати блювоту — з допомогою редьки або звичайними методами. Ще ефективний спосіб — банки на спину, а через кілька днів — лазневі процедури.

Не зайвими будуть заняття фізичною культурою, навіть звичайні часті піші прогулянки допоможуть при лікуванні цукрового діабету. Можна ще звернутися до ароматерапії — деякі запахи (камфора, латаття, а також інші білі і жовті квіти) активізують сили організму. І, як не дивно, корисний сміх — він знижує рівень цукру в крові.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні