Які існують перші ознаки цукрового діабету у жінок?

Цукровий діабет на початкових стадіях не має яскраво виражених проявів, іноді ознаки хвороби можуть повністю бути відсутнім, але частіше з’являються незначні зміни стану, загального самопочуття на які жінка найчастіше не звертає уваги. Їх вираженість залежить від таких параметрів як зменшення кількості виробляється підшлунковою залозою інсуліну, тривалість захворювання та індивідуальні особливості організму. Хвороба завжди простіше лікувати на ранніх стадіях розвитку, тому необхідно уважно поставитися до свого організму і з’ясувати, чи не є погіршення самопочуття початком серйозної хвороби.

Надмірна вага, постійне відчуття спраги, часте сечовипускання, подразнення, свербіж слизових оболонок — це перші ознаки цукрового діабету у жінок.

При цукровому діабеті у крові збільшується кількість глюкози, консистенція крові стає більш густою. Організму для нормального функціонування потрібно її розрідження, гіпоталамус вирішує цю задачу подачею сигналів, які здатні провокувати почуття спраги. Протягом дня кількість випитої рідини може досягати чотирьох літрів.

Стан, при якому значно збільшується добова кількість сечі (поліурія) викликається підвищеним осмотичним тиском сечі за утримання великої кількості в ній глюкози (у здорової людини глюкоза в сечі не є). Рясне часте сечовипускання є характерним для денного та нічного часу доби, є причиною зневоднення організму.

Організм не здатний поглинати і переробляти глюкозу без інсуліну, тому він постійно знаходяться у стані дефіциту необхідних для життєдіяльності речовин. Це призводить до появи поліфагії — постійному неутолимому почуттю голоду.

Цукор є прекрасним середовищем для розвитку бактерій і грибів, із-за посиленого розмноження останніх у жінок, хворих на цукровий діабет може спостерігатися свербіж шкіри і слизових оболонок, часто з’являється генітальний свербіж. Розвиток бактерій призводить до виникнення інфекцій в області піхви і сечостатевої системи. Ще один симптом, який свідчить про можливий розвиток діабету — сухість піхви.

При появі одного або декількох з цих ознак необхідно перевірити кров на рівень глюкози. Зробити це можна самостійно за допомогою глюкометра, придбати його можна в аптеці, рецепт лікаря для цього не потрібно.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні