Які існують перші ознаки клімаксу у жінок?

До 45-50 років в жіночому організмі вироблення деяких статевих гормонів природним чином знижується. Це зміна гормонального фону завжди супроводжується рядом ознак, які називаються клімаксом або клімактеричним синдромом.

Поступове зменшення вироблення жіночих статевих гормонів в першу чергу впливає на менструальний цикл. Нерегулярність менструацій, зміна інтенсивності і характеру виділень — це перша ознака клімаксу, що свідчить про те, що скоро жінка вступить в період менопаузи.

Розпізнати клімакс можна і за іншими ознаками:

— Зміни в емоційній сфері. Жінці притаманні різкі зміни настрою: з спокійного, врівноваженого стану жінка раптом переходить в раздражительно-агресивне. Можливо прояв плаксивості, апатії і навіть депресії. Жінка стає забудькуватою і неуважною, швидко стомлюється. До того ж може з’явитися безсоння, що також позначається на емоційному стані.

— З боку вегетативної нервової системи також йдуть зміни. Будь-яка зміна настрою несприятливо позначається на роботі судин. З’являються так звані «приливи» (приплив крові до обличчя), прискорене серцебиття, пітливість, відчуття «мурашок» або оніміння кінцівок. Мабуть, це найбільш неприємні перші ознаки клімаксу у жінок. Також можливі порушення в роботі внутрішніх органів, наприклад, шлунково-кишкового тракту.

— Ендокринна система також зазнає змін. Можлива зміна смакових звичок і поява зайвої ваги.

— Стрибки тиску. Низький артеріальний тиск раптово підвищується, і навпаки. Критичних позначок тиск не досягає, але приносить масу незручностей: запаморочення, головний біль, слабкість, а в окремих випадках навіть втрату свідомості. Це негативним чином позначається на працездатності і впливає на настрій.

Деякі жінки помилково вважають ознакою клімаксу відсутність лібідо. Зниження сексуального потягу пов’язано із загальним погіршенням самопочуття, але не є явним симптомом клімаксу.

Клімактеричний синдром може протікати легко, але нерідко бувають і важкі випадки. Багатьом жінкам в цей період показана гормональна замісна терапія. Подібне лікування значно полегшує настання клімаксу і дозволяє жінці як і раніше насолоджуватися повноцінним життям.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні