Які ліки від гінгівіту найбільш ефективні?

Гінгівіт — це запалення ясен, що виникає при недостатньому або неправильному догляді за порожниною рота. Накопичився зубний наліт заповнює простір між зубами і по краях ясен, твердне, і видалити такий наліт при звичайній чищенні зубів навряд чи вдасться. Гінгівітом хворіють і діти, і дорослі, категорія ризику — вагітні жінки та підлітки в період статевого дозрівання. Гінгівіт може розвинутися і в період менструації, а також при тривалому прийомі оральних контрацептивів.

gingevit

Які існують ліки від гінгівіту?

Важливо зазначити, що існують дві основні форми гінгівіту — катаральна і гіпертрофічна. Перша форма виникає при неправильному догляді і характеризується набряком ясен, кровоточивістю і хворобливими відчуттями при чищенні зубів. Друга з’являється при порушеннях прикусу, токсикозі вагітних або будь-яких ендокринних порушеннях.

Хвороба в цьому випадку протікає важче, можуть виникнути виразки або відставання десни від зуба.

Лікування призначається, виходячи від цих двох форм захворювання, і включає в себе три основних етапи:

  1. В першу чергу потрібно провести видалення зубного нальоту і каменю інструментально в кабінеті стоматолога. Останнім часом найбільшою популярністю користується ультразвук. Після цієї процедури зуби поліруються, інакше на шорстку поверхню наліт дуже швидко прилипне знову. У профілактичних цілях можна використовувати захисні засоби, наприклад, «Імудон».
  2. Наступний етап — проведення курсу лікування причини захворювання. Для цього застосовують ліки від гінгівіту — антибактеріальні засоби, наприклад, гель Метрогіл Дента або Холисал-гель, яким потрібно змащувати ясна два рази в день, допоможе і полоскання розчином перекису водню. Зазвичай протягом перших днів захворювання призначають анальгетики, оскільки перебіг гінгівіту досить болісно.

Гінгівіт, який розвинувся в період менопаузи, так званий десквамативний, викликаний недоліком кератину в клітинах епітелію. У цьому випадку лікар призначить замісну терапію статевими гормонами.

І що в результаті?

Отже, тут ми розглянули основну схему лікування гінгівіту, що включає в себе видалення відкладень і безпосередньо лікування антисептиками. Застосування будь-яких ліків без попередньої санакции ротової порожнини стоматологом вкрай неефективно, так як в цьому випадку зникають лише симптоми, але не причина захворювання.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні