Які можуть бути вади розвитку плоду?

Структурні або функціональні патології, що виникають до народження дитини, які бувають викликані генетичними або середовищними факторами, визначаються як вроджені вади розвитку плода. Вони можуть бути спадковими і мультифакторіальної.

Спадкові захворювання з’являються в результаті мутацій, які можуть зачіпати окремі гени, а також структуру або число хромосом. До найбільш поширеною формою хромосомної патології людини відноситься синдром Дауна, також званий трисомією по 21 хромосомі. Дане відхилення зустрічається з частотою 1:900 новонароджених.

Для дітей з цим синдромом характерні округла форма голови зі сплющеним потилицею, плоске обличчя, скошене чоло. Типовими ознаками є коротка шия, косий розріз очних щілин, товсті губи, язик потовщений, який виступає з рота, вушні раковини недорозвинені. Найбільш поширеними вадами внутрішніх органів є порушення, які зачіпають органи серцево-судинної і травної систем. Діти з цим синдромом мають затримку у фізичному і розумовому розвитку.

Важкими порушеннями, що призводять до загибелі дітей в ранньому віці, характеризуються два синдрому. Один з яких називається синдромом Патау і являє собою трисомії по 13 хромосомі. Діти з таким синдромом мають помірну мікроцефалію, скошений низький лоб, вузькі очні щілини, помутніння рогівки ока, недорозвинені відділи, относящияся до центральної нервової системи і вади серця. При синдромі Едвардса, який характеризується трисомією по 18 хромосомі, найбільш поширеними є аномалії мозкового черепа та обличчя. У 80% випадків відзначається аномальний розвиток стопи, яка має різко виступає п’яту і провисаючий звід, так звана » стопа-гойдалка.

До мультифакторіальних вад відносяться грижі, що призводять до выхождению з порожнин внутрішніх органів під шкіру або в межмышечную клітковину. При цьому цілісність покривів не порушується. Можливим вадою розвитку є вроджена патологія кульшового суглоба, яка характеризується недорозвиненням його тканин і відсутністю відповідності між поверхнями суглоба. Даний стан передує вывиху кульшового суглоба.

Ще один порок розвитку — незаращенная верхня губа, яка носить назву » заяча губа». При цьому, у верхньої губи спостерігається відсутність зрощення між бічними поверхнями і середньою частиною. Незарощення піднебіння називається вовчою пащею і призводить до утворення тріщини, яка з’єднує порожнини носа і рота. До найбільш поширеного пороку розвитку відноситься полідактилія або многопалость. Звичайною формою є шестипалість, яка частіше спостерігається тільки на одній кінцівки.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні