Які препарати від мігрені найефективніші?

Для лікування мігрені розроблений широкий арсенал лікарських засобів. В боротьбі із захворюванням лікар повинен грамотно підібрати препарати від мігрені, а також дати пацієнту докладні і зрозумілі рекомендації щодо їх прийому. Також лікар інформує хворого про провокують напад факторах — тригерах мігрені, які йому слід уникати. Ефективне і швидке купірування розвинувся нападу мігрені — одна з основних завдань фармакотерапії.

Вибір лікарського засобу залежить від інтенсивності і важкості нападу, що супроводжує мігрень симптоматики і супутніх захворювань, і завжди строго індивідуальний. Препаратами першого вибору є анальгетики, наприклад, парацетамол, тайленол, аспірин, метамизил та нестероїдні протизапальні засоби: диклофенак, кеторолак, ібупрофен, эдвил. При їх неефективності використовують комбіновані препарати, наприклад, пенталгін, спазмалгон, каффетин, мигренол.

При тяжких нападах, що супроводжуються інтенсивним болем, блювотою, світлобоязню, лікування відразу починають з призначення препаратів центральної дії — триптанов, серед яких: зомиг (золмітриптан), элетриптан, антимигрен (суматриптан), імігран та інші. Найважливіший фактор успішного лікування — своєчасність прийому лікарського засобу. Препарати від мігрені рекомендується застосовувати якомога раніше, ще в самому початку розвивається нападу.

Після прийому стандартної дози цих високоефективних засобів, купирующих напад мігрені, виражений ефект розвивається протягом двох годин. Починають з невеликих доз препарату, щоб уникнути розвитку толерантності і поступово їх збільшують. При блювоті і сильних нічних нападах показано підшкірні ін’єкції препаратів або використання їх назальної форми.

Профілактичне лікування проводиться протягом декількох місяців, як правило, трьох, з перервами і повторними курсами кожні півроку. В якості препаратів профілактичного лікування використовують антидепресанти, антагоністи серотоніну, бета-блокатори, антиконвульсанти, блокатори кальцієвих каналів та інші. Як абортивну терапія (анальгетики), так і специфічна — триптанами, добре поєднуються з усіма профілактичними засобами, і їх комплексне використання у лікуванні дозволяє підтримувати якість життя хворого на досить високому рівні.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні