Які продукти, що містять холестерин, самі шкідливі?

Холестерин… Це слово для багатьох звучить загрозливо, адже ми знаємо, що від надлишку холестерину страждають судини і серце. Що ж собою являє ця речовина, і які продукти містять так званий «поганий» холестерин?

Холестерин нагадує собою жир, основна його частина виробляється печінкою, а решта надходить у наш організм з харчовими продуктами тваринного походження. Багато продуктів харчування містять холестерин, і справа не стільки в кількості цієї речовини, скільки в його структурі. Якщо холестерин має низькомолекулярну структуру, то його надлишок обов’язково завдасть шкоди організму. Продукти, що містять шкідливий холестерин, це: свиняче сало, м’ясо, домашня птиця, яйця, вершкове масло, незбиране молоко, пальмове і кокосове масла і ін

Зовсім без холестерину наш організм не може нормально працювати, так як ця речовина є складовим нервової тканини, всіх клітинних стінок, а також воно необхідне для вироблення вітаміну D і статевих гормонів. Але якщо холестерину в організмі надмірна кількість, і він не засвоюється, виникають проблеми — це речовина накопичується в крові і осідає на стінках кровоносних судин як атеросклеротичні бляшки. Це провокує атеросклероз, гіпертонію. Згодом судини можуть забитися холестерином, і виникнуть серйозні порушення в серцево-судинній системі: закупорка вен на ногах, стенокардія, інфаркт міокарда, порушення в судинній системі мозку і навіть параліч.

Які ж продукти, що містять холестерин, особливо шкідливі для людини? Найбільшої шкоди нашому організму наносять м’ясо морських тварин, продукти з нього, а також більш поширені у нас продукти — сало та яйця. І, як не сумно, саме курячі яйця небезпечні в цьому плані. А ще — риб’яча ікра (не дарма цей продукт вважається суто святковим). Трохи поступаються цим продуктам за холестеринової небезпеки м’ясо риб, крабів, раків, яловичина і свинина.

Концентрація «поганого», низькомолекулярного холестерину в них найбільш висока, і хоча м’ясо птиці містить його значно менше, але і воно є продуктом, здатним порушити нормальний баланс в організмі.

Щоб уникнути атеросклерозу і інших наслідків надлишку холестерину в організмі, необхідно переглянути своє харчування — звести до мінімуму продукти з високим вмістом «поганого» холестерину, а налягти на овочі, фрукти, злаки, рослинні жири, які допоможуть врівноважити баланс речовин в організмі. І не забувайте про активний спосіб життя та відмову від шкідливих звичок!

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні