Які проносні засоби при запорах найефективніші?

При виникненні запору, кожна людина відчуває дискомфорт і больові відчуття внизу живота. Але не кожен знає, в чому причина хвороби і що робити в цій ситуації.

Причини виникнення запору бувають різні. Це — неправильний раціон харчування, сидяча робота, слабка фізична активність, окремі види лікарських препаратів і навіть вагітність.

Щоб швидко вирішити проблеми з запором, спочатку потрібно визначитися зі способом його лікування і вибрати, які проносні засоби при запорах більш ефективні і безпечні для кишечника. Якщо запор не хронічний, то краще використовувати засоби народної медицини.

Види проносних засобів

Всі кошти, які надають проносне дію, можна розділити на чотири види за ступенем їх впливу на організм при запорах.

  • Масла. Це можуть бути олії рослинного походження (соняшникова, оливкова, мигдальне), а також хімічного виду (вазелінове, рицинова). Застосування таких проносних засобів полегшує звільнення кишечника від калових мас.
  • Проносні засоби, подразнюючої дії. До них відносяться краплі, свічки від запору, сиропи, таблетки. Це таблетки бісакодил, сенаде, лікарські рослини: коріння ревеню, листя сени, кора крушини, лляне насіння, сік буряка та інші.

    Перевага таких коштів полягає в тому, що при їх вживанні через кілька годин можна позбутися від запору.

  • Пребіотики. Це найбільш безпечні проносні засоби, із сповільненою дією. Ефект від їх дії настає протягом 12-48 годин. В основі — харчові інгредієнти, в основному вуглеводної групи, і вони виявляють себе як стимулятори корисної мікрофлори кишечника.

    Найбільш безпечними є такі препарати, як лактусан, дюфалак, гутталакс та інші. В їх складі присутні лактулоза, фруктосахариды, інулін.

  • Осмотичні проносні засоби. До них відносяться сольові проносні. Це глауберова сіль, сульфат магнію і натрію, креатин, карловарська сіль, цитрат і т.д. За участю цих препаратів відбувається накопичення рідини в кишечнику, і це сприяє усуненню причини запору.

Народні засоби

Народні проносні засоби при запорах, зроблені в домашніх умовах, завжди мають широку популярність і найчастіше використовуються в лікувальних цілях. Ефект при застосуванні широко відомої ромашки, досить значущий.

Її застосування при лікуванні закрепів дає позитивний результат, так як ромашка володіє спазмолітичною дією. Деякі ягоди також володіють проносним дією при запорах. До них відносяться аґрус, брусниця, червона горобина. Їх відвари, настої допоможуть позбутися від цієї проблеми.

Прийом соку алое протягом 15-20 днів допоможе нормалізувати роботу кишечника. Його слід приймати по 1-й чайній ложці 2-3 рази на день до їди за 30 хвилин.

Пшеничні висівки покращують травлення і перешкоджають виникненню закрепів. Для цього потрібно залити склянкою гарячого молока 2 столові ложки пшеничних висівок, настояти їх в теплі 30 хвилин і пити вранці і ввечері по півсклянки протягом 30 днів.

Проносних засобів для лікування запору дуже багато, важливо вибрати найбільш ефективне і безпечне.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні