Які симптоми менінгіту у дорослих зазвичай проявляються?

Менінгіт являє собою гострий запальний процес, який розвинувся в оболонках головного мозку. Розрізняють первинний і врторичный менінгіти, перший з яких виникає як наслідок прямого ураження мозкових оболонок, другий — при гематогенному або лимфогенном перенесення збудника від хворого органу з наявним запальним вогнищем (гайморит, абсцес, фурункульоз).

Первинні симптоми менінгіту у дорослих

Незважаючи на різноманіття збудників менінгіту, первинні симптоми захворювання не мають істотних відмінностей, і на перший погляд нагадують симптоматику грипу. Сюди можна віднести різко підвищену температуру тіла (до 39.0 і вище), загальну слабкість, посилюються з кожним днем головні болі, біль і ломота в м’язах і суглобах.

Тут слід обмовитися, так як менінгіт туберкульозного походження розвивається досить повільно, протягом декількох місяців. Відповідно, про гострому початку промови не йде. Хворому туберкульозом необхідно пам’ятати, що довготривало наростаючі головні болі можуть виявитися першою ознакою що розвивається захворювання. Те ж саме відноситься і до грибкових менингитам.

Специфічні симптоми менінгіту

Прогресування захворювання передбачає наявність специфічних симптомів ураження мозкових оболонок і симптомів, характерних для конкретного збудника хвороби. Так, наприклад при менінгококової інфекції на тілі хворого відзначається висип, при ураженні пневмококком — симптоми ураження поверхневих дихальних шляхів (риніт, гайморит), можливе виявлення середнього отиту. Менінгіт, викликаний энтеровирусом, часто супроводжується розладом функції кишечнику, а при паротиті, крім мозкових оболонок, відзначається ураження слинних залоз.

До симптомів ураження мозкових оболонок відноситься ригідність м’язів потилиці, яка проявляється вираженими больовими відчуттями при спробі хворого нахилити голову до грудей. Вимушене положення хворого на менінгіт — лежачи на боці з закинутою назад головою і зігнутими в колінах ногами.

Також до специфічних симптомів менінгіту можна віднести наичие дифузної, розлитий головний біль, сплутаність свідомості (в тяжких випадках аж до розвитку життєво небезпечної коматозного стану), косоокість при наявності ураження важливих черепно-мозкових нервових стовбурів, блювоту, на відміну від блювання кишкового походження, яка не приносить хворому полегшення.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні