Які таблетки від гіпертонії допомагають?

На сьогоднішній день від підвищеного тиску випускається безліч лікарських препаратів. Щоб розібратися, які таблетки від гіпертонії дійсно ефективні, проведемо невеликий огляд найбільш популярних з них. Але пам’ятайте про те, що всі лікарські призначення та корекція лікування можуть здійснюватися тільки лікарем.

При помірній стадії гіпертонії лікування починають з призначення інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (ИАПФ). У таких препаратів невисока ціна, досить хороша переносимість і ефективність.

Каптоприл (капотен) застосовується для купірування гіпертонічних кризів, у нього короткий період дії і для постійного використання він не підходить.

Еналаприл (ренитек) — один з найбільш часто призначуваних препаратів. Його аналоги випускає більше 30 фармацевтичних фірм. Діє він менше доби, тому пити таблетку в призначеній лікарем дозі потрібно вранці і ввечері.

Інші представники інгібіторів: раміприл, лізиноприл, хинаприл, периндоприл, фозиноприл, трандолаприл, зофеноприл.

Частим побічним ефектом при лікуванні ИАПФ є поява сухого кашлю. У цьому випадку інгібітор замінюють блокаторами рецепторів ангеотензіна (БРА).

Дія у них не більше, але вони розроблялися спеціально для пацієнтів, у яких з’являється кашель із-за застосування інгібіторів. Коштують такі таблетки істотно дорожче. Представники класу БРА: лозартан, эпросартан, васартан, олмесартан, ірбесартан, телмисартан, кандесартан.

Прямий інгібітор реніну представлений поки тільки одним препаратом: алискиреном. Він призначається тільки у комбінації з іншими засобами лікування гіпертонії.

Бета-блокатори (ББ) застосовуються у гіпертоніків з частим пульсом, стенокардією і тахіаритміями. Вони не рекомендуються молодим чоловікам, оскільки можуть вплинути на потенцію. Представники класу ББ: метопролол, бісопролол, невиволол, карведилол. При бронхіальній астмі призначають верапаміл і дилтіазем.

Антагоністи кальцію дигидропиридиновые ( АКД) застосовуються 1 раз на добу, не частішають пульс, надовго і значно знижують тиск. Представники класу АКД: амлодипін, фелодипін, німодипін, лацидипін, лерканидипин.

Найбільш відомий представник препаратів центральної дії: клофелін. Він продається тільки за рецептом в дуже обмежених кількостях. Сучасні таблетки від гіпертонії з центральним дією призначають у складі комплексної терапії при нічному характер кризів і у легковозбудимых пацієнтів. Представники класу: моксонідин, метилдоп. Для вагітних підходить тільки допегит.

Сечогінні (діуретики) застосовуються у разі, коли гіпертонія виникає від надлишку рідини в організмі, а також у літніх пацієнтів і в якості додаткового препарату. Представники класу: гідрохлоротіазид, індапамід. Пити їх постійно не можна.

Основним показником ефективності того чи іншого препарату є стійке зниження значень тиску. Якщо таблетки від гіпертонії підходять, то їх можна пити роками. Єдиним приводом для заміни є непереносимість і неефективність препарату. У випадку недостатнього ефекту від максимальної дози лікар додає інші ліки. Комбінації ліків бувають раціональними, можливими і нераціональними.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні