Які вітаміни містяться в моркві?

таміни містяться в моркві?Цей коренеплід є незамінним компонентом здорового харчування. Про те, які вітаміни містяться в моркві, ми пропонуємо вам дізнатися.

Асортимент вітамінів

Які вітаміни присутні у моркви? Можна виділити наступну групу біологічно активних речовин: каротин (провітамін А), В1, В2, В5, В6, В9, С, Е, Н, РР, К.

Вітамін а (ретинол)

Ретинол — активний учасник окислювально-відновних процесів, регулятор синтезу білків. Це речовина підтримує функції субклітинних і клітинних мембран, бере участь у формуванні зубів, кісток, жирових відкладень. Вітамін А покращує стан епітелію, перешкоджає процесам старіння. Він підтримує нічний зір, сприяє зволоженню очей, підсилює імунітет, допомагає впоратися з інфекціями, виводить вільні радикали (є сильним антиоксидантом). Ретинол необхідний для правильного розвитку ембріона. Він зменшує ризик ускладнень вагітності. Ця речовина бере участь в сперматогенезе і в синтезі гормонів.

Вітаміни групи B

Усі вітаміни групи В беруть участь в обмінних процесах, регулюють найважливіші функції організму, підтримують діяльність органів травлення, нервової та кровотворної систем. Мають вони і «вузьку спеціалізацію». Наприклад, вітамін B2 відповідає за стан шкірних покривів і зорових органів. Тіамін (В1) бере участь у метаболізмі вуглеводів і жирів, підтримує процеси росту і розвитку, нормалізує роботу серцево-судинної системи. Вітамін В5 є коферментом вітаміну А, бере участь у метаболізмі вуглеводів, білків і жирів. Пантотенова кислота (В5) потрібен для синтезу холестерину, жирних кислот, ацетилхоліну, гістаміну, гемоглобіну. Вітамін В6 бере участь у метаболізмі макроелементів, синтез дофаміну та адреналіну. Це речовина підтримує функції гемоглобіну, бере участь у ліпідному синтезі. Вітамін РР (В3) нормалізує концентрацію холестерину, розширює дрібні кровоносні судини, покращує циркуляцію крові, володіє дезінтоксикаційними властивостями. Вітамін В7 (вітамін H) гальмує розвиток шкірних захворювань, запобігає випадання волосся. Він сприяє правильному обміну жирів і вуглеводів, зміцнює імунітет, бере участь у синтезі ферменту глюкокінази (речовини, що регулює обмін цукрів).

Вітамін C (аскорбінова кислота)

Даний вітамін славиться своїми антиоксидантними властивостями. Аскорбінова кислота бере участь в окисно-відновних реакціях, підвищує опірність інфекціям, зміцнює судини, служить профілактикою ряду захворювань (у тому числі і цинги).

Вітамін E (токоферол)

Токоферол бере участь у процесах метаболізму жирів і білків, а також у тканинному диханні. Це речовина виводить вільні радикали, зміцнює залози внутрішньої секреції і м’язи.

Вітамін Д (кальциферол)

Вітамін Д необхідний для засвоєння та обміну фосфору і кальцію. Він сприяє нормальному розвитку зубів і кісткових тканин, служить профілактикою рахіту.

Вітамін K

Вітамін До контролює процеси метаболізму поживних елементів, сприяє передачі нервових імпульсів, активізує процес згортання крові.

Які вітаміни в моркві мають найбільше значення? На це питання відповісти важко — кожна з біологічно активних речовин вносить вагомий внесок в роботу нашого організму. Враховуючи, що крім вітамінів морква містить і інші цінні елементи (клітковину, мінеральні речовини, пектини, цукри, ефірні сполуки, білки), цю овочеву культуру можна звести в ранг найбільш корисних продуктів харчування.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні