Який вітамін міститься у винограді?

Який вітамін міститься у винограді?Користь винограду незаперечна — ще наші предки використовували сік солодких ягід в якості лікувального засобу. Які вітаміни містить виноград? Яку користь він приносить нашому організму?

Виноград — корисні властивості

Вітамінна група, присутня у винограді, наділяє цей продукт масою корисних властивостей. Солодкі ягоди підвищують енергетичний потенціал, посилюють імунну систему, тонізують організм.

Виноград благотворно впливає на склад кісткового мозку, покращує функції кровотворних органів, очищає організм від вільних радикалів, захищає від серцево-судинних захворювань та онкології. У складі винограду присутні вітаміни А, В1, В2, В5, С, Е, Н, РР.

Вітамін а (ретинол)

Вітамін А захищає від вільних радикалів, підвищує стійкість до стресів, полегшує адаптацію до нових умов, пом’якшує вплив негативних факторів (радіації, хімічних та електромагнітних забруднень), підсилює імунну систему.

Даний вітамін необхідний для синтезу ферментів, статевих гормонів, інтерферону, а також для утворення епітеліальних тканин і для поліпшення сутінкового зору.

Вітамін B1 (тіамін)

Тіамін бере участь в обмінних процесах. При його дефіциті спостерігаються такі негативні симптоми, як хронічна слабкість, швидка стомлюваність, втрата ваги і атрофія м’язів. Цей вітамін необхідний для правильної роботи травної та серцево-судинної систем.

Вітамін B2 (рибофлавін)

Рибофлавін відповідає за сприйняття кольору та світла, а також за адаптацію до темряви. Він необхідний для нормальної роботи серцево-судинної системи, бере участь у засвоєнні білків, жирів і вуглеводів, благотворно впливає на слизову оболонку шлунка та кишечнику, перешкоджає всмоктуванню токсинів.

Вітамін В3 (PP, ніацин, нікотинова кислота)

Цей вітамін сприяє виробленню енергії і нормалізації кровообігу. Він позитивно впливає на серцево-судинну систему, покращує обмінні процеси, нормалізує роботу травного тракту. Вітамін РР стимулює ріст тканин, знижує рівень «поганого» холестерину, запобігає розвитку таких захворювань, як гіпертонія і цукровий діабет.

Вітамін B5 (пантотенова кислота)

Пантотенова кислота бере участь у реакціях обміну речовин, стимулює виробництво гормонів надниркових залоз, сприяє засвоєнню вітамінів, формування антитіл і синтезу нейротрансмітерів. Вітамін активує окислювально-відновні процеси і нормалізує ліпідний обмін.

Вітамін B6 (піридоксин)

Піридоксин бере участь у засвоєнні нервовими клітинами глюкози, а також в утворенні еритроцитів і в обміні амінокислот і жирів. Він нормалізує вміст холестерину, сприяє нормальній роботі печінки.

Вітамін B9 (фолієва кислота)

Фолієва кислота підтримує в здоровому стані молоді клітини, тому вона життєво необхідна зростаючому організму (в тому числі і на внутрішньоутробному етапі розвитку).

Дефіцит вітаміну збільшує ризик розвитку ракових пухлин, порушує складу кісткового мозку, призводить до розвитку мегалобластної анемії, погіршує сперматогенез.

Вітамін C (аскорбінова кислота)

Аскорбінова кислота відповідає за утворення серотоніну, колагену, кортикостероїдів. Вітамін бере участь у перетворенні холестерину. Він необхідний для виведення з організму вільних радикалів і токсинів. Аскорбінова кислота стимулює синтез інтерферону, завдяки чому сприяє посиленню імунітету.

Вітамін E (токоферол)

Токоферол є антиоксидантом. Він запобігає раніше старіння організму, перешкоджає розвитку онкології, захищає від шкідливої дії токсичних речовин, покращує транспорт кисню до тканин, перешкоджає утворенню тромбів. Вітамін необхідний для правильної роботи статевої сфери. Він покращує живлення м’язової системи, шкіри і слизових оболонок.

Вітамін н (біотин)

Біотин необхідний для нормального протікання енергетичних процесів, а також для синтезу жирних кислот, антитіл і ферментів. Він контролює рівень цукру в крові, покращує стан шкіри і нігтів, а також продукує корисну флору кишечника.

Який вітамін міститься у винограді? З представленого вище асортименту складно виділити головну складову — всі вітаміни вносять свій внесок у користь продукту.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні