Який вітамін міститься в часнику?

Який вітамін міститься в часнику?Ця овочева культура володіє специфічним смаком і радує численними лікувальними властивостями. Який вітамін міститься в часнику? Дане питання викликає інтерес у людей, що стежать за своїм здоров’ям.

Лікувальні властивості

Цілющі властивості часнику багато в чому визначаються вмістом в ньому важливих вітамінів: В1, В2, В4, В5, В6, В9, С, Е, К, РР. Часник сприяє підвищенню захисних сил організму, знижує рівень цукру в крові, має протипухлинну дію, нормалізує рівень холестерину і згортання крові, запобігає утворенню тромбів. Ця овочева культура здавна використовується для боротьби з паразитарними, грибковими, вірусними і бактеріальними інфекціями.

Які вітаміни містяться в часнику?

Вітамін B1 (тіамін)

Цей вітамін бере участь у вуглеводному, енергетичному, жировому, білковому, водно-сольовому обміні. Тіамін регулює діяльність нервової, серцево-судинної і травної систем. Він покращує циркуляцію крові, оптимізує пізнавальну активність мозку. Тіамін — сильний антиоксидант.

Вітамін B2 (рибофлавін)

Рибофлавін стимулює процеси обміну речовин. Він необхідний організму для утворення антитіл і червоних кров’яних тілець, а також для росту і клітинного дихання. Вітамін В2 покращує зір, знижує втому очей, грає важливу роль в запобіганні розвитку катаракти.

Вітамін В4 (холін)

Основним завданням холіну є переробка, розрідження і транспортування молекул жиру. Вітамін активізує роботу мозку, нормалізує рівень холестерину, покращує передачу нервово-м’язових імпульсів, служить профілактикою розвитку атеросклерозу і хвороби Альцгеймера.

Вітамін B5 (пантотенова кислота)

Вітамін В5 стимулює виробництво гормонів надпочечників, служить профілактикою розвитку артриту, коліту, алергії, хвороб серця. Пантотенова кислота бере участь у формуванні антитіл, допомагає у засвоєнні інших вітамінів, активує окислювально-відновні процеси в організмі.

Вітамін B6 (піридоксин)

Піридоксин необхідний для нормального функціонування периферичної та центральної нервової системи. Він бере участь у засвоєнні амінокислот, знижує рівень ліпідів і холестерину в крові, нормалізує скоротливість міокарда, а також стимулює синтез простагландинів, ферментів і гемоглобіну.

Вітамін B9 (фолієва кислота)

Фолієва кислота бере участь у біосинтезі пуринових основ, нуклеїнових кислот, амінокислот, а також у регуляції функцій органів кровотворення. Дана речовина позитивно впливає на функції печінки і кишечника, підтримує імунну систему, сприяє нормальному функціонуванню білих кров’яних тілець.

Фолієва кислота регулює формування нервових клітин ембріона, запобігає передчасні пологи, знімає післяпологову депресію, уповільнює настання менопаузи, зменшує затримку статевого розвитку.

Вітамін C (аскорбінова кислота)

Аскорбінова кислота підсилює захисні функції організму, перешкоджає руйнівної дії вільних радикалів. Дана речовина регулює окислювально-відновні процеси, бере участь у синтезі колагену, а також в обміні заліза та фолієвої кислоти.

Цей вітамін відіграє важливу роль у синтезі гормонів, нормалізує проникність капілярів, регулює згортуваність крові, чинить протиалергічну та протизапальну дію.

Вітамін E (токоферол)

Основні функції токоферолу: захист клітинних структур від руйнування вільними радикалами, участь у біосинтезі, запобігання утворення тромбів. Токоферол підсилює імунну систему і має антиканцерогенну ефектом.

Вітамін К (філохінон)

Філохінон відіграє важливу роль у згортанні крові. Ця речовина бере участь у формуванні та відновлення кісткових структур, а також у регуляції окисно-відновних процесів в організмі.

Вітамін РР (ніацин)

Ніацин активізує обмінні процеси, підтримує енергетичний потенціал. Він необхідний для правильної роботи кровотворної та серцево-судинної систем, а також для обміну амінокислот і для підтримки нормального рівня холестерину.

Який вітамін містить часник? Ця овочева культура включає в свій склад цілий комплекс вітамінів, чим і пояснюється її цілюща сила.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні