Який вітамін міститься в цибулі?

Який вітамін міститься в цибулі?Який вітамін міститься в цибулі? Ця популярна овочева культура радує не тільки різноманітністю видів, але і багатим асортиментом корисних властивостей.

Види цибулі

Не варто забувати, що крім ріпчастої цибулі існують і інші представники цього роду овочевих культур. Знаходять застосування:
• Цибуля-шалот
• Цибуля порей
• Цибуля слизун
• Цибуля батун
• Цибуля шніт
• Цибуля багатоярусна

Кожен з цих видів цибулі багатий вітамінами групи В: В1, В2, В3 (РР), В5, В6, В9 (відрізняється лише масова частка). Будь цибуля містить аскорбінову кислоту (вітамін С).

Вітамін Е присутній в ріпчастій цибулі, пореї, батун, шнитте. Вітамін А можна знайти в луці-шалоте, пореї, шнитте і багатоярусному луці. Вітамін Н (В7) відсутній лише у шалоту, батун і шнитта.

Ну а тепер пропонуємо вам дізнатися про ту користь, яку надають нам зазначені вітаміни.

Вітамін А

Вітамін А бере безпосередню участь в окисно-відновних процесах. Він регулює синтез білків, приводить в норму обмін речовин, відновлює функції субклітинних і клітинних мембран.

Цей вітамін необхідний для формування зубів і кісток. Він стимулює ріст нових клітин, служить профілактикою старіння, поліпшує нічний зір, підвищує імунітет.

Ретинол (вітамін А) потрібен людському організму для відновлення епітелію. Він бере участь у синтезі гормонів і є сильним антиоксидантом. Вітамін А належить до розряду жиророзчинних речовин, тому їсти цибулю стоїть в поєднанні з олією (наприклад, у складі салатів).

Вітамін В1

Вітамін В1 не синтезується в людському організмі — він присутній лише в кишечнику завдяки роботі корисної мікрофлори.

Вітамін В1:
• Служить профілактикою захворювань серця
• Сприяє очищенню організму від токсинів
• Нормалізує рівень холестерину
• Підтримує рівновагу азотисту
• Контролює кислотність шлункового соку
• Підвищує імунітет

Вітамін В2

Рибофлавін (В2) бере участь у біохімічних процесах, зокрема, в утворенні еритроцитів. Він необхідний для росту нігтів і волосся, а також для формування епітелію та для підтримки репродуктивних функцій. Рибофлавін контролює роботу щитовидної залози.

Вітамін В5 (В3, РР, пантотенова кислота)

Пантотенова кислота відіграє важливу роль у процесах окислювання, бере участь у метаболізмі жирів, білків і вуглеводів. Цей вітамін необхідний для синтезу ацетилхоліну, холестерину, жирних кислот, гістаміну, гемоглобіну. При нагріванні пантотенова кислота на 50 % руйнується.

Вітамін В6 (піридоксин)

Піридоксин нормалізує засвоєння ненасичених жирних кислот, сприяє правильному функціонуванню серця і м’язової системи. Дефіцит вітаміну може призвести до розвитку запалення середнього вуха. Піридоксин бере участь майже у всіх хімічних реакціях, що протікають в організмі.

Вітамін В7 (Н, біотин)

Вітамін В7 («вітамін краси») входить до складу ферментів. Він перешкоджає ламкості волосся і нігтів, відповідає за пружність шкіри, регулює рівень холестерину і глюкози. Біотин сприяє поліпшенню апетиту, бере участь в обміні білків, жирів, вуглеводів. Даний вітамін необхідний для нормальної роботи нервової та імунної систем.

Вітамін С (аскорбінова кислота)

Аскорбінова кислота необхідна організму для нормального функціонування кісткової і сполучної тканини. Цей вітамін є сильним антиоксидантом, виконує функції коферменту, бере участь в утворенні колагену, триптофану, серотоніну, кортикостероїдів.

Аскорбінова кислота посилює імунну систему, дана речовина необхідно для перетворення холестерину в жовчні кислоти і для очищення організму.

Вітамін Е (токоферол)

Вітамін Е — жиророзчинна речовина. Токоферол є потужним антиоксидантом. Він посилює імунну систему, а також впливає на репродуктивну систему.

Даний вітамін активізує ферментативну захист, контролює синтез убихинон, позитивно впливає на стан шкірних покривів, волосся, нігтів.

Який вітамін містить цибуля? Як бачите, асортимент корисних речовин радує різноманітністю. Ви можете включати будь-який з видів цибулі в свій раціон — це стане гідною альтернативою аптечних вітамінів.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні