Який вітамін міститься в печінці?

Який вітамін міститься в печінці?Печінка — цінний продукт, що є основою для приготування безлічі смачних і корисних страв. Який вітамін міститься в печінці? Пропонуємо вам дізнатися про це.

Коротко про користь печінки

Дієтологи і лікарі рекомендують людям, які ведуть активний спосіб життя, як можна частіше включати в раціон страви, приготовані з печінки. У цьому продукті міститься оптимальний набір амінокислот — білок, присутній в печінці, легко засвоюється організмом.

Містяться в печінці і речовини-антиоксиданти, завдяки яким організм очищається від вільних радикалів. Вживання даного продукту наділяє енергією, покращує склад крові, стимулює мозкову діяльність, захищає організм від негативної дії тютюну і алкоголю. Печінка забезпечує нас вітамінами А, В1, В2, В5, В6, В9, В12, С, Н, РР. Кожне з цих речовин має індивідуальне вплив.

Вітамін А (ретинол)

Вітамін А бере участь в окисно-відновних процесах і в синтезі білків. Він впливає на клітинні та субклеточные мембрани, а також на жировий обмін. Ретинол необхідний організму для формування кісткової тканини і зубів. Також він стимулює ріст нових клітин.

Вітамін B1 (тіамін)

Вітамін В1 бере участь у білковому, вуглеводному і жировому обміні. Він впливає на процеси проведення нервових імпульсів, захищає клітинні мембрани від токсичного впливу продуктів перекисного окислення.

Вітамін B2 (лактофлавин, рибофлавін)

Рибофлавін бере участь в утворення антитіл і еритроцитів, він необхідний для регуляції репродуктивних функцій, а також для роботи щитовидної залози.

Вітамін В4 (холін)

Холін поліпшує жировий обмін, забезпечує нормальний ріст тканин, контролює рівень холестерину. Також ця речовина покращує мозкову діяльність.

Вітамін В5 (пантотенат кальцію, пантотенова кислота)

Пантотенова кислота бере участь у виробленні клітинної енергії та формуванні антитіл. Вона покращує засвоюваність вітамінів, контролює вироблення гормонів надниркових залоз.

Вітамін B6 (піридоксин)

Піридоксин сприяє засвоєнню жирних кислот, бере участь в синтезі багатьох ферментів, контролює використання глюкози (запобігає перепади рівня цукру в крові). Цей вітамін нормалізує метаболізм у тканинах мозку.

Вітамін B9 (фолієва кислота)

Фолієва кислота впливає на поділ клітин, а також на ріст і розвиток тканин організму. Цей вітамін покращує роботу імунної системи, підтримує функції серцевого м’яза.

Вітамін B9 потрібен для синтезу ферментів і амінокислот. Він покращує роботу кровотворної системи, контролює функціональність лейкоцитів, роботу печінки і травної системи.

Вітамін B12

Вітамін B12 сприяє нормальній роботі кровотворної системи, збільшує енергетичний потенціал, підтримує нервову систему, знижує дратівливість, покращує пам’ять і концентрацію уваги.

Вітамін C (аскорбінова кислота)

Вітамін С бере участь в процесах кровотворення, впливає на функції нервової системи, стимулює роботу ендокринних залоз, сприяє засвоєнню заліза. Цей вітамін є потужним антиоксидантом і імуномодулятором.

Вітамін н (біотин)

Біотин бере участь у вуглеводному обміні. Він необхідний для роботи нервової системи (вітамін знижує нервозність, дратівливість, запобігає безсоння). Вітамін Н допомагає засвоювати протеїни, бере участь у розкладанні ліпідів, нормалізує структуру волосся, шкіри та нігтів, бере участь в кровотворенні.

Вітамін PP (нікотинова кислота)

Вітамін PP бере участь у вуглеводному обміні, сприяє нормальної діяльності серцево-судинної системи і кори великих півкуль мозку.

Які вітаміни в печінці приносять найбільшу користь? Відповісти на це питання складно — кожен з елементів доповнює дію один одного, що і пояснює багатий асортимент корисних властивостей печінки.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні