Загроза переривання вагітності. Ознаки

«Загроза вагітності». Звучить такий діагноз страхітливо. І все ж — це всього лише загроза, але ніяк не остаточний вирок. Позитивний результат подій залежить як від правильно поставленого діагнозу й адекватного лікування, так і від обережного поводження самої жінки.

Загроза переривання вагітності, ознаки та причини виникнення якій ми будемо розглядати прямо зараз, може наступити на будь-якому терміні. Якщо небезпечний стан виникає в першій половині вагітності, до 28-го тижня, то лікарі кажуть про загрозу викидня і роблять усі необхідні заходи, щоб зберегти життя плоду. Якщо ж тривожні симптоми з’являються у жінки на 28-37 тижня, фахівці називають такий стан загрозою передчасних пологів і призначають дещо іншу терапію, мета якої — збереження вагітності до покладеного терміну.

Симптоми

Причинами настання небезпечного стану можуть служити різні фактори. Симптоми подібної патології незалежно від причин мають схожість.

1. Болі в животі (нижня центральна частина). Схваткообразые або тягнучі болі завжди свідчать про якісь неполадки. Виникнути такі симптоми можуть як на ранніх термінах, так і в кінці вагітності. В 1-му триместрі болі в животі можуть віддавати в бічні відділи живота. У цьому випадку з загрозою переривання вагітності прояви не пов’язані, а є ознаками змін у зв’язках матки.

2. Гіпертонус або напруження м’язових тканин матки. Тотальний гіпертонус, коли матка стає «кам’яної», а живіт «скручує» від болю, фахівці відносять до явної загрози мимовільного переривання вагітності. Такі ознаки вкрай небезпечні. Жінці потрібна негайна госпіталізація і спеціальне лікування. Але якщо подібні тривожні симптоми проявляються на пізніх термінах (після 32й тижні), переживати не варто, оскільки це ніщо інше, як підготовка матки до майбутніх пологів. Патологією вони не є.

3. Виділення. Кров’янисті виділення з вульви — однозначно поганий симптом. Неважливо, на якому терміні виділення з статевих шляхів з’явились — жінка зобов’язана якомога швидше повідомити про це своєму лікареві, якими б мізерними не були такі симптоми. Причинапоявления кров’янистих виділень — відшарування плодового яйця або плаценти.

Будь ознака загрози переривання вагітності — це привід для негайного звернення з виниклою проблемою до лікаря! Жартувати з цим не можна!

Причини

Одна з причин, що представляють реальну загрозу для вагітності — недостатня вироблення гормону прогестерону, який бере участь у всіх процесах, що відбуваються в організмі вагітної жінки. В інших випадках загрозу може викликати надмірну кількість іншого гормону — чоловічого статевого гормону андроген. Втім, нестача або надлишок будь-яких інших гормонів, у тому числі щитовидної залози, надниркових залоз, гіпофіза та ін., завжди негативно позначаються на перебігу вагітності.

Виникнути загроза переривання вагітності, ознаки якої в даному випадку можуть бути неявственными, може з-за генетичних порушень. Хромосомні та генетичні мутації можуть викликати розвиток патології у плода, що в переважній більшості випадків приводить до викидня на ранніх термінах.

Захворювання органів жіночої статевої системи, такі як ендометріоз, міома матки, а також травми і аномальна будова органів теж нерідко можуть становити небезпеку невиношування дитини. І, звичайно ж, цілком певну загрозу несуть статеві інфекції — хламідіоз, трихомоніаз, уреаплазмоз, герпес, мікоплазмоз та ін

А ось стреси, які «за звичкою» вважаються основною причиною мимовільного аборту, такою не є. Стрес може спровокувати початок несприятливих процесів, але сам по собі загрозу для стану вагітності не представляє.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні