Жовтяниця у новонароджених. Причини виникнення і лікування.

Нарешті настав найщасливіший час материнства. Але вже в пологовому будинку молоду маму можуть схвилювати несподівані проблеми зі здоров’ям малюка. Сьогодні мова піде про жовтяниці новонароджених і причини її виникнення.

Фізіологічна жовтяниця

Дуже часто через пару днів після пологів шкіра малюка набуває жовтуватий відтінок. Цей факт може дуже сильно стурбувати і налякати молоду маму. У більшості випадків причин для хвилювань немає. Справа в тому, що швидке всього у вашої дитини фізіологічна жовтяниця. Її симптоми зникають через пару тижнів.

Причини виникнення

Жовтяниця у новонароджених та її причини можуть бути викликані надлишком червоних кров’яних тілець. При розпаді вони утворюють білірубін. Такі процеси виникають дуже часто і не завдають шкоди малюкові. Ця жовтяниця називається фізіологічною і піддається швидкому лікуванню.

Лікування

Корисна порада! даний час лікування фізіологічної жовтяниці проходить через фототерапії. Що це означає? Малюка лікують світлом спеціальної фотолампы. Світло здатний виводити білірубін і шкіра малюка набуває природний відтінок. Лікарі радять під час лікування поїти малюка водою, тому фототерапія сприяє виведенню рідини.

Також, слід якомога раніше прикласти дитину до грудей. Це призводить до якнайшвидшому звільненню від білірубіну. Ліжечко малюка необхідно поставити так, щоб на нього падали неяскраві сонячні промені. Час від часу оголяйте ручки і ніжки, тільце малюка.

Патологічна жовтяниця

Причини для занепокоєння виникають в тому випадку, якщо у малюка патологічна жовтяниця. Даний вид жовтяниці обумовлений різними захворюваннями. Наприклад, у малюка недорозвинені жовчні протоки. У цьому випадку шкіра набуває зеленуватий відтінок, можливе потемніння сечі.

Іншою причиною жовтяниці може стати резус — конфлікт крові дитини і мами. Також до захворювання можуть призвести інфекції печінки.

При патологічної жовтяниці стан малюка може викликати занепокоєння: дитина погано смокче, сонливий, постогнує. У цьому випадку дитині необхідна допомога фахівця і швидке лікування. Якщо вчасно не вжити заходів, наслідки можуть бути самі неприємні: параліч, глухота, розумова відсталість.

У будь-якому випадку вірний діагноз може встановити тільки лікар. Тому при найменших підозрах на жовтяницю необхідно в терміновому порядку показати дитину лікарю.

Що говорить про жовтяниці Доктор Комаровський?

 

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні