Алергія від фарби для волосся

Близько 5% всіх фарб для волосся викликають алергію. Проявитися алергія від фарби для волосся може по-різному: у вигляді почервоніння шкіри, у вигляді алергічного свербіння в тій області, де шкіра стикається з волоссям, у вигляді пухирів і набряків, а іноді і зовсім може трапитися анафілактичний шок.

Ознаки

Жінок, які мають натуральний колір волосся, зараз все менше і менше, а тому проблеми з алергією на деякі компоненти барвників стають дуже розповсюдженими. За твердженням одного з видань, подібна алергія фіксується у третини випадках алергії, які виникають у всьому світі.

Алергічний дерматит є реакцією організму на певні компоненти барвників і має ознаки. Однак не завжди походження алергії можна легко впізнати.

До основних ознак відносять:

  • в процесі або після фарбування може з’явитися подразнення;
  • через добу або двоє на шкірі голови може з’явитися виражене почервоніння, яке проходить дуже часто саме через кілька днів, також печіння або свербіж (у тому числі легкий);
  • лущення чи набряк шкіри.

При наступному фарбуванні організм після контакту з алергеном посилює свою реакцію. Свербіж і почервоніння будуть помітніше і поширені на більшій ділянці шкіри, можливо, що буде порушена частина шкіри, яка не є зоною фарбування. Можуть постраждати шия, лоб, зона декольте. Іноді на шкірі з’являються лімфатичні бульбашки, які можна бачити при опіках, при цьому лімфатичні вузли будуть набряклими. Якщо випадок не важкий, то надати допомогу досить легко: досить скористатися лосьйоном на основі хамамелиса або ромашки. У важких випадках слід негайно звернутися до лікаря. Фахівець в якості терапії може прописати антиалергічні засоби і гормональні препарати.

Список речовин, які найчастіше викликають алергію

PPD (4-ParaPhenyleneDiamine) C6H8N2 — цей компонент зараз присутня практично в половині фарб для волосся. Отримують це речовина в результаті змішування фарби з окислювачем. В якості окислювача, як правило, виступає перекис водню. Це речовина часто застосовують при виготовленні косметичної продукції або фарб для татуювань.

У деяких країнах, наприклад, у Швеції, Німеччини та Франції фарби, що містять цю речовину, заборонили, оскільки вони небезпечні для здоров’я.

6-hydroxyindole, p-Methylaminophenol (5), Isatin — ці компоненти також можуть викликати алергічну реакцію. Вони застосовуються при виготовленні тимчасових фарб для волосся, бензину, чорнила для кулькових ручок і ліків.

Існують фарби для волосся, які мають напис «не викликають алергії». Однак така напис ніяк не підтверджується. Навіть якщо на фарбі написано, що вона не містить ароматів, то це не гарантує того, що вона не викличе алергію. Не вбереже від алергії і фарба з написом «продукт на натуральній основі» або «натуральний продукт».

Як правило, алергічна реакція розвивається протягом семи-тридцяти годин після проведення процедури фарбування.

Попереднє тестування фарби перед фарбуванням

Необхідно змішати фарбу для волосся з окислювачем і нанести невелику кількість на область позаду вуха чи на згин ліктя. Такий вибір місця пов’язаний з тим, що в цих областях шкіра найбільш чутлива. Реакції слід чекати протягом двох-трьох діб. Слід пам’ятати, що шкіра, куди наноситься фарба, повинна бути чиста і без пошкоджень. Якщо після закінчення необхідного часу ніяких ознак алергії не з’явилося (висип, подразнення, почервоніння), то значить тест дав негативний результат і можна без остраху фарбувати волосся цією фарбою. Якщо з’явилося навіть найдрібніше почервоніння або інший прояв, то тест позитивний і використовувати фарбу не можна.

Алергія від фарби, безумовно, неприємне захворювання. Якщо є схильність до алергічних захворювань, то краще не ризикувати і перед процедурою проконсультуватися з лікарем. Фахівець допоможе підібрати економний варіант фарби для фарбування, а значить можна буде уникнути алергічної реакції.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні