Чому стрес губить наші волосся

Сучасні трихологи довели, що сильний стрес призводить до випадання і потьмяніння волосся: ми нервуємо, а в результаті страждає наша шевелюра.

Але для багатьох цей зв’язок не очевидна, адже з моменту сильних переживань до початку випадання волосся може пройти три місяці — локони реагують на пережиті неприємності не відразу.
Чому так відбувається?Переживаючи події, пов’язані з сильним нервовим напруженням, організм починає виробляти в надлишку гормон кортизол — саме його вплив призводить до того, що 70% волосся починають рости повільніше або зовсім зупиняються в рості. У результаті через деякий час ми отримуємо поредевшую шевелюру.

На щастя, через півроку вона може відновитися. Якщо, звичайно, ми вийдемо з цієї важкої ситуації.

А якщо ні?Тоді можна нескінченно довго живити волосся різними лікувальними засобами, а поліпшення буде тільки тимчасовим. Підтримувати волосся, безперечно, необхідно, але важливіше визначити першопричину погіршення їхнього самопочуття.

Складні життєві ситуації (розлуку з коханими людьми, зміна роботи, переїзд, розлучення) можуть викликати депресію, надовго ухудшающую загальний стан організму.

А щоденні домашні проблеми? Постійний поспіх, вічна нестача часу — причина хронічного стресу у багатьох жінок.

Однак зберегти здоров’я, красу і молодість цілком можливо, і для цього можна застосовувати різноманітні прийоми.

Як «обдурити» стресс.Мы прекрасно розуміємо, що депрессировать довго неприпустимо, але й не реагувати на неприємності не в змозі.

Вихід один: потрібно навчитися розслаблятися.

Частенько ми напружуємося від того, що на нас навалюється безліч на перший погляд невідкладних справ.

Але так вони важливі насправді?

Щоб з’ясувати це, виділіть 10 хвилин часу для складання списку справ на день і розставте пріоритети. Позначте кожен пункт плану, орієнтуючись на такі критерії: «дуже важливо», «важливо», «можна відкласти». Справи, позначені міткою «можна відкласти», викресліть із списку, і він зменшиться майже наполовину. Почніть виконання плану з найбільш важливих справ, потім переходите до менш значущим.

Навіть якщо у вас дуже щільний графік, введіть в нього розслаблюючі. Це може бути читання, перегляд улюбленої телепередачі, зустріч з подругою, вечірня прогулянка, spa-процедури — загалом, все те, що принесе вам задоволення.

Приймайте участь у дитячих іграх, доглядайте за тваринами, це допоможе вам відновитися і розслабитися.

Дихайте — не дышите.Дыхание — перший і обов’язковий етап всіх заспокоюють нервову систему методик.

Коли ви розумієте, що нервуєте і метушіться, зупиніться на мить, сконцентруйтеся на собі, подихайте глибоко і спокійно.

Почніть дихальне вправу з повільного видиху, потім глибоко вдихніть і припинення дихання (порахуйте до чотирьох).

Зупиніть потік думок і зосередьтеся на внутрішніх відчуттях: відчуйте, як ваше тіло розслабляється, відступає негатив. Повторіть таким чином шість разів, і ви помітите, що стали спокійніше. Ці вправи потрібно виконувати мінімум тричі на день.

Підтримайте свої локоны.Старайтесь доглядати за собою в будь-якій ситуації. Адже занурюючись у свої проблеми, і не приділяючи достатньої часу своєму зовнішньому вигляду, ми створюємо умови, що погіршують стан волосся.

Як правило, тільки комплексний підхід приносить реальні плоди.

Бажано, щоб на вашому столі були присутні натуральні продукти. Введіть у раціон овочі та фрукти, горіхи, рослинні масла, кисломолочні продукти, рибу. Якщо не вдається забезпечити повноцінне харчування з допомогою продуктів, приймайте вітаміни — ті, що заспокоюють нервову систему.

Трихологи радять виключити всі агресивні дії на волосся — не мучте свої локони гарячими укладками, не обесцвечивайте і не фарбуйте їх хімічними барвниками з аміаком в складі.

А краще побалуйте свою шевелюру лікувальними масками. Маскотерапія раз в тиждень поліпшить зовнішній вигляд ваших локонів і відновить внутрішню структуру стрижнів.

Якщо проблема вже постала дуже гостро, спробуйте препарати в ампулах і інтенсивно діючі сироватки.

При сильному випаданні волосся подбайте про активізацію кровообігу в шкірі голови. Для цього можна скористатися лазерної гребінцем або апаратом Дарсонваля — вони «розбудять» «сплячі» волосяні цибулини і оздоровлять шкірний покрив. Адже завдяки цим приладам, наша шевелюра отримає посилене харчування і збагатиться киснем.

Тим не менш, всі перераховані кошти принесуть лише тимчасовий ефект, якщо причина погіршення стану волосся — стрес. Вам допоможе тільки повернення до позитивного сприйняття життя.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні