Дієта для густих і красивих волосся

Однією з умов красивих волосся є правильно збалансоване меню. Що ж потрібно їсти, щоб волосся виглядали здоровими, не випадали і не сіклося? Запитаємо про це експертів. Вони точно знають, якою має бути дієта для густих і красивих волосся.

Чому дієта впливає на стан наших волосся?

Стан волосся багато в чому залежить від поживних речовин, які постачаються в організм. Волосся, як справжні природні комори, зберігають не тільки білок, але і велика кількість мінералів, таких як кремній, цинк і магній. У разі дефіциту цих поживних речовин організм змушений «вилучати» їх з інших органів і тканин. Це значно погіршує стан здоров’я. В кінцевому підсумку волосся страждають найбільше — вони стають тьмяними, ламкими і млявими. Тому, щоб уникнути проблем, пов’язаних з волоссям, необхідно гарне, збалансоване харчування.

Які ж поживні речовини повинні бути присутніми в організмі, щоб мати красиві, блискучі волосся? Є три групи поживних речовин, які важливі для здоров’я наших волосся. До них відносяться: сірковмісні амінокислоти (цистеїн і метіонін), вітаміни (особливо групи В, А та Е) і мінерали (цинк, мідь, залізо і кремній). Цистеїн і метіонін служить в якості будівельних блоків. Вітаміни А і В6 допомагають зростанню волосся і захищають їх від хвороб і несприятливих впливів зовнішніх факторів. Інші вітаміни B допомагають у справі запобігання себореї, обмежують жирність волосся, а вітамін Е підтримує постачання поживними речовинами волосяних фолікулів. Залізо і цинк мають важливе значення для процесу росту і зміцнення волосся, а недолік міді призводить до того, що волосся втрачають свою еластичність.

У яких продуктах корисні речовини краще засвоюються організмом?

Цистеїн і метіонін не зберігаються в організмі довго, тому продукти, в яких вони містяться, ви повинні споживати щодня. До них відносяться: м’ясо і молочні продукти, яйця, риба, птиця, деякі бобові і насіння. Необхідно щодня включати в свою дієту для густих і красивих волосся вівсяні пластівці, висівки пшениці і сої. Ці продукти також багаті вітаміном В6. Для забезпечення Вашого тіла з вітаміном Е, ви повинні споживати рослинні олії, молоко і зелені листові овочі. Вітамін А міститься в багатьох фруктах і овочах, таких як морква, помідори, перець, брокколі, персики і дині. Майте на увазі, що ці вітаміни розчиняються в жирах, і тільки в цій комбінації засвоюються. Найкраще робити салати, заправлені рослинною олією.

Джерела заліза — це в основному продукти тваринного походження, а також буряк і чай. Червоне м’ясо — найкраще джерело заліза, однак є його краще у вареному вигляді. Цинк краще поглинається на порожній шлунок, так що на сніданок ви можете з’їсти шматочок хліба з непросіяного борошна. Найбільш багаті цинком, залізом і міддю продукти — червоне м’ясо, яйця і субпродукти, а також велику кількість продуктів, що містять тваринні жири. Їх варто регулярно приймати як харчові добавки. Аналогічні рішення повинні бути використані в разі вживання вітамінних комплексів в осінньо-зимовий період, коли доступ до фруктів і овочів обмежений.

Є прийняття харчових добавок ефективним і безпечним?

Частина мікроелементів може бути доставлена в організм у вигляді біологічно активних добавок. Позитивно на стан волосся впливають, зокрема ті з них, які отримані на основі кропиви і хвоща і містять широкий спектр корисних речовин. Хвощ, наприклад, є цінним джерелом кремнію, який є необхідним для належного функціонування швидко зростаючих тканин, таких як нігті і волосся. В аптеках ви завжди знайдете багато хто з цих препаратів.

Вітамінні коктейлі можна наносити безпосередньо на шкіру голови, використовуючи метод мезотерапії. Так поживні речовини потрапляють безпосередньо в «проблемну область. Це хороше рішення не тільки для людей, які страждають від втрати волосся, але і для тих, хто хоче просто мати густе і красиве волосся. Для цього виробляються ін’єкції шкіру голови, в яких міститься більше 56 інгредієнтів, у тому числі вітаміни, амінокислоти, мінерали, коферменти і біоміметичні пептиди. Останнє особливо позитивно впливає на процес зміцнення волосяних фолікулів і стимулює ріст і регенерацію волосся. Серію внутрішньошкірних ін’єкцій виконують вручну з інтервалом в 5-10 мм. Для досягнення бажаного ефекту застосовуються серії з приблизно 4 процедур з інтервалом у тиждень. Протипоказання для мезотерапії — алергія на компоненти, вагітність і годування грудьми, нерегульований діабет, новоутворення на шкірі.

Чи є більш інноваційні способи зміцнення волосся?

Є ще один спосіб досягнення густих і красивих волосся, що складається з двох етапів. Спочатку на основі крові пацієнта (а саме тромбоцитів) — отримують невелику кількість крові, збагачене плазмою, яка містить чинники зростання. Тоді плазма додається до запатентованому гелю, який викликає розпад і звільнення активних чинників зростання. На другому етапі такий продукт доставляється в шкіру голови за допомогою мезотерапії. Лікування використовується в серії з чотирьох процедур, але в залежності від ваших потреб, він може бути доповнений іншими.

Таблиця змісту і ролі різних поживних речовин

Сірковмісні амінокислоти

виконують роль будівельних блоків

м’ясні і молочні продукти, яйця, риба, птиця, та деякі бобові

Вітамін А

сприяє зростанню

фрукти і червоні і помаранчеві овочі (морква, помідори, перець, дині)

Вітамін B6

сприяє зростанню

вівсяні пластівці, висівки пшениці та сої

Вітамін В12

інгібують себорею

ячмінь, і гречка, мигдаль, яйця, кольорова капуста, цибуля, часник, брюссельська капуста, брокколі, шпинат, квасоля, горох

Вітамін Е

поживна функція

рослинні масла, молоко і зелені листові овочі

Залізо і цинк

зростання і зміцнення волосся

продукти тваринного походження, щавель, буряк і чай

Мідь

пружність волосся

червоне м’ясо, яйця і субпродукти

 

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні