Поради по догляду за волоссям після фарбування

Напевно, рідко можна зустріти жінку, яка ніколи не фарбувала волосся. Але мало хто знає, як правильно доглядати за волоссям після фарбування. Навіть якщо ви використовували щадні засоби, ваші волосся потребують дбайливого догляду протягом як мінімум кількох тижнів. Поради по догляду за волоссям після фарбування — тема статті.

Якщо ви вирішили пофарбувати волосся, то для досягнення бажаного результату необхідно знати наступне. Пам’ятайте, що з перекисом водню треба бути обережніше, вона необхідна для освітлення волосся, але чим вище її відсоток, тим більш агресивний вплив вона справляє. З одного боку таке збільшення сприяє сильнішому освітлює волосся, що дозволяє досягти найкращого результату. З іншого боку — якщо ви неправильно підібрали відсоток перекису водню, то вона може вплинути на структуру волосся, що призведе до їх ослаблення.

 • Намагайтеся користуватися перевіреною фарбою для волосся, бажано, щоб виробник був досить відомий. Фарба невідомого походження може завдати великої шкоди шкірі голови і структурі волосся, а також викликати алергію.
 • Якщо ви часто змінюєте колір волосся, експериментую зі своєю зовнішністю, то варто звернути увагу на відтінкові кошти. Вони дозволяють зберегти структуру волосся, надаючи додатковий блиск. Навіть якщо у вас є трохи сивини такі кошти цілком в змозі впоратися з нею.
 • Якщо ви вирішили кардинально змінити колір волосся, наприклад, з брюнетки стати яскравою блондинкою, то вам обов’язково знадобитися рідка фарба. Але слід пам’ятати, що така фарба здатна порушити структуру волосся, так як її дія полягає в частковому або повному видаленні пігменту волосся, що дозволяє освітлити або знебарвити волосся. Використовуйте освітлюючу фарбу тільки в крайніх випадках і не перетримуйте її довше того часу, який зазначено в інструкції.
 • Для любительок стійких фарб можна порекомендувати звернути увагу на фарби з низьким вмістом аміаку. Їй дуже приємно користуватися — ви не відчуєте різкого неприємного запаху або печіння шкіри голови.
 • Ні в якому разі не обертайте волосся в целофановий пакет. Волоссю необхідно дихати, інакше фарба може спалити коріння волосся і шкіру голови. Такий метод фарбування доцільно застосовувати при фарбуванні хною або басмою, так як фарби натурального походження повинні глибше проникнути в структуру волосся для забезпечення більш стійкого кольору.
 • Тим, хто постійно стикається з проблемою відрослих коренів, необхідно під час фарбування нанести частина фарби спочатку на коріння, і за п’ять хвилин до завершення часу впливу рівномірно розподілити залишки фарби на всю довжину волосся.
 • Навіть якщо ви вважаєте, що у фарбі не вистачає ще якихось інгредієнтів, ні в якому разі нічого не подмешивайте. Необхідно суворо дотримуватися інструкції, інакше результат, отриманий у процесі фарбування, буде на вашій совісті. Будь-які претензії до продавця або виробника в даному випадку будуть безпідставні.
 • Професіонали в своїй роботі керуються принципом, котрі свідчать, що отриманий в результаті фарбування волосся колір має трохи відрізняться від початкового кольору. Кардинальна зміна способу від темного до світлого мало кому підходить. Якщо ж ви все-таки зважилися на такий крок, то перехід від шатенки до блондинці повинен бути поступовим : спочатку потрібно перефарбуватися в русявий колір, потім зробити мелірування, і лише після цього можете перефарбовуватися в блондинку. При цьому необхідно пам’ятати, що такі зміни в кольорі можуть несприятливо позначитися на ваших волоссі, до того ж з’явитися необхідність постійно підфарбовувати відросло коріння волосся.
 • Якщо ви вирішили освітлити волосся, то слід знати, що будь-який колір є синтезом натурального пігменту волосся і штучного пігменту барвника. У натурального пігменту є одна важлива особливість — чим темніше волосся, тим більше рудим він стане при освітленні. І якщо ви, будучи шатенкою, вирішили пофарбувати волосся в попелясто-русявий колір, то в результаті ви отримаєте золотистий колір волосся. Тому при кардинальних змінах кольору волосся краще всього звернутися за допомогою до професіонала.
 • Щоб догляд за фарбованим волоссям приніс позитивні результати, необхідно відразу після фарбування обробити волосся бальзамом-ополіскувачем, а потім — живильним кремом, що дозволяє відновити структуру волосся. Не слід мити голову шампунем раніше, ніж через три дні після проведення процедури фарбування. Відразу після фарбування волосся виглядає розкішно, вони блищать і легко піддаються укладанню, а ви повністю задоволені їх зовнішнім виглядом. Але через деякий час починають виникати проблеми: шевелюра плутається, колір ставати похмурим, волосся вже не такі гладкими. Щоб не жалкувати про те, що ви пофарбували волосся, необхідно дотримуватися певного правила догляду. Можна допомогти своїм волоссям, щоб вони зберегли своє здоров’я і красу фарбування на довгий термін. Але спочатку необхідно розібратися, що відбувається, під час нанесення на волосся фарбувального складу. Хімічна реакція за участю аміаку як би «підриває» волосся, змушуючи лусочки «встати дибки», завдяки чому під них може проникнути барвний пігмент. Структура волоса при цьому дуже сильно порушується практично, сам волосся знежирюється і зневоднюється. Ступінь пошкодження залежить від сили і тривалості реакції, тому найбільш сильний вплив надає процедура блондування, оскільки вона не тільки «розпушує» лусочки, але і «вбиває» натуральний колір волосся.
 • Отже, ви вибрали відповідну фарбу для волосся і пофарбували волосся. Після цієї процедури слід виконати ряд простих дій: Після фарбування необхідно одразу вимити шкіру голови, використовуючи по можливості ті кошти, які рекомендує фірма — виробник фарби. Такі шампуні і кондиціонери допоможуть нейтралізувати дія лугу і захистити волосся. При використанні таких засобів ви забезпечите собі стійке і безпечне фарбування.

  Не треба розчісувати волосся відразу після процедури фарбування, так як більша частина барвників все ще продовжують свою дію до тих пір, поки волосся повністю не висохнуть. Розчісування може несприятливо вплинути на цей процес, в результаті чого рівномірного кольору може не вийти. Після фарбування обробіть волосся спеціальним засобом. Необхідно купувати ту фарбу, де є відповідний шампунь або бальзам-ополіскувач.

  Для того щоб ваші фарбоване волосся надовго зберегли свій колір і привабливий зовнішній вигляд намагайтеся слідувати нижчепереліченим вимогам.

 • Для того щоб фарбоване волосся легше укладалися, необхідно розчісувати їх щодня перед сном не менше 10 хвилин, у різних напрямках. Якщо вам доводиться часто мити голову, то намагайтеся використовувати м’який шампунь щадної дії, краще всього мають кислий pH. Він допомагає домогтися нейтралізації лугу у волосяних «мішечках», а також усередині самого волосся. Як правило, до складу таких шампунів входять білкові сполуки, які сприяють відновленню міжклітинних зв’язків у волосі (руйнуються під впливом фарби). Якщо ви будете чітко дотримуватися цієї рекомендації, то зможете розраховувати на більш стійкий колір і здорове волосся. Не варто кожного разу використовувати кондиціонер, він може створити відчуття тяжкості на волоссі. Замість нього спробуйте використовувати флюїд, який дозволить створити додатковий догляд за кінчиками волосся. Волосся після миття особливо схильні до пошкодження, тому для розчісування використовуйте гребінець із широкими зубцями, починати розчісувати необхідно знизу.
 • Пам’ятайте, що після фарбування ваш звичайний шампунь, нехай навіть ретельно підібраний до вашого типу є отрутою для волосся, хімічно завитого. Він піднімає лусочки волоса і вимиває з-під них барвний пігмент. Тому максимум, що ви можете використовувати, так це звичайний кондиціонер, шампунь обов’язково повинен бути призначений для фарбованого волосся. При великій кількості шампуні для фарбованого волосся, ви можете підібрати його навіть в залежності від тону фарби. Так, наприклад, можна підібрати шампунь для блондованого, темних або рудого волосся. Завдяки відтіночним компонентів, що входять до складу таких шампунів, ваша зачіска знайде додатковий глянець, а також посилитися і зберегтися вибраний вами колір. При виборі холодних світлих тонів слід використовувати тонуючий живильний бальзам, здатний підтримати колір.
 • Необхідно застосовувати шампуні і кондиціонери однієї марки. Так як подібні засоби розробляються так, щоб вони доповнювали і підсилювали дію один одного. Ефект від таких засобів є максимальним. Буде ідеально, якщо ви зможете підібрати засоби по догляду за волоссям того ж виробника, що і використовувана фарба. Варто звернути увагу на несмывающийся кондиціонер, навіть якщо вам не подобаються яке вони створюють відчуття на волоссі, такі кошти ефективно захищають волосся після фарбування від негативного впливу зовнішнього середовища.
 • Для зміцнення фарбованого волосся раз на тиждень використовуйте для миття голови не шампунь, а яйце. Для цього необхідно змішати кілька курячих яєць і теплу воду. Потім змочити волосся водою і втерти отриману суміш. Сполосніть волосся проточною водою і расчешитесь.
  Можливо, використовувати інший спосіб догляду за фарбованим волоссям. Після вищеописаної процедури необхідно втерти в шкіру голови сирий яєчний жовток і замотати голову в теплий рушник, а через 10 хвилин змити за допомогою проточної води.
  Також сприятливо впливає на волосся піна з жовтків, наносимая на сирі або сухі волосся, при цьому необхідно масажувати шкіру голови приблизно 5 хвилин. Змиваючи піну, необхідно простежити, щоб вода була теплою, так як від дуже гарячої води жовтки можуть заваритися. Якщо ваші волосся сильно ослаблені через частого фарбування, нанесіть піну з жовтків по кілька разів протягом одного миття голови, масажуйте пальцями, а потім промивають теплою водою. Для того, щоб ефект від такої процедури був більш помітний, можна додати до жовтків сік лимона, близько 1 чайної ложки.
 • Зволожуючі живильні маски слід застосовувати кожну тиждень, так як вони дозволяють відновити нестачу вологи і харчування, а також пригладжують лусочки, запобігаючи вимивання кольору. Такі маски благотворно впливають на шкіру голови, стимулюючи ріст здорового волосся.
 • Використання фена може ще більше травмувати пошкоджені фарбою волосся. Тому намагайтеся сушити волосся теплою або навіть прохолодною струменем повітря. Краще збільшити час укладання на 15 хвилин, але зберегти красу і здоров’я вашого волосся. Ідеальним варіантом для вас у даному випадку буде природна сушка волосся.
 • Водопровідна вода у своєму складі може містити різні речовини, які не завжди є корисними. Крім усім відомої хлорки у воді можуть міститися іони заліза, які вступають у взаємодію з меланіном, що визначає колір волосся, в результаті чого ви можете помітити появу незапланованого рудуватого відтінку. Намагайтеся мити голову більш м’якою водою або обполіскувати волосся, якщо немає такої можливості, купуйте шампуні, що містять компоненти, що нейтралізують активність іонів заліза і нейтралізують хлор. З цієї ж причини не відвідуйте басейн мінімум кілька тижнів після фарбування.
 • Якщо у вас є така можливість, то намагайтеся підбирати засоби по догляду за волоссям і стайлінг, проконсультувавшись з фахівцем. Також одним з найважливіших факторів, що дозволяють підтримувати красу і здоров’я вашого волосся, є збалансоване харчування, заняття спортом і дотримання режиму дня. А стреси і погана екологічна обстановка є причинами втрати блиску і життєвої сили волосся.
 • Необхідно влаштовувати для своїх волосся хоча б короткочасний відпочинок від впливу різного роду хімії. В даному випадку агресивну стійку фарбу можна замінити фарбою натурального походження, до них відносяться хна або басма. Вони не надають шкідливої дії на структуру волосся, а також здатні сповільнити процес втрати волосся.
 • Також догляд за фарбованим волоссям включає в себе постійне обрізання відрослих кінчиків.
 • Намагайтеся берегти своє волосся і не фарбувати їх більше 3 разів на місяць — це загрожує серйозним порушенням структури волосся, яке в подальшому доведеться лікувати. В даний час деякі виробники фарб для волосся пропонують технологію щадного фарбування, де не використовується аміак. Однак у такого типу фарбування є два серйозні мінуси. По-перше, такі методи є дуже дорогі і не кожному по кишені (керамічне фарбування, елюмінування волосся). По-друге, результат такого фарбування не стійкий і може не збігатися з вашими очікуваннями, у безаміачних барвників часто виникають складнощі зі збігом заявленого кольору і отриманого. Але навіть пофарбовані щадним методом волосся потребують спеціального догляду. Для підтримки краси вашого волосся слідуйте тим же самим рекомендацій, що і при фарбуванні стійкими фарбами. Не нехтуйте використовувати і спеціальний «кислий» шампунь, адже щадні фарби також утворюють луг в волоссі і шкірі голови. Все це дозволить вам закріпити отриманий результат і зберегти здоров’я волосся і шкіри голови на довгий час.

  Коментувати статтю

  Добавить комментарий

  запис в діагностичні центри України
  Поле обязательно для заполнения
  Поле обязательно для заполнения
  Запис здійснюється через сервіс Лікарні