Повір’я і легенди слов’ян про волосся

Традиційні правила поводження з волоссям, особливо жіночими (вони володіють більшою магічною силою), можна розділити на дві групи: правила, які дотримуються в догляді за волоссям в повсякденному житті, і правила головних етапів життя. Головний принцип дії, як у лікарів, — не нашкодь. Про те, які повір’я і легенди слов’ян про волосся існують і як вони впливають на наше життя, і піде мова.

Народився, одружився…

Навіть просто обрізати волосся — значить змінити своє життя, це добре знали в старовину. Перший зрізаний локон первістка (перші волосся, які зістригають на тімені семимісячної дитини) зберігали все життя на випадок важкої (смертною) хвороби когось із членів сім’ї. Якщо така біда приходила в дім, локон опускали в полотняний мішечок, одягали, як ладанку, на шию хворого людини. Всією сім’єю поставали навколо нього і читали особливу погоджувальну молитву. І хвороба відступала.

Вагітних до пологів не стриглися, щоб випадково не відібрати силу у себе-і у малюка і взагалі ніяк не вторгатися в незміцнілу душу.

Старі збирали свої волосся, які після розчісування залишалися на гребінці, і наповнювали ними подушечку, яку потім їм клали під голову в труну. Вважалося, що Господь відпускає душі померлих на землю побачитися з рідними — душа шукає місце і спускається на цю подушечку.

Для особливого випадку в сім’ях в’язали сорочку з волосся — волосяницю. На страсному тижні таку сорочку після лазні по черзі одягали всі члени сім’ї і читали молитви. Вважалося, що це оберігає родину від пристріту і псування на весь рік.

Волосся сильної духом людини вплітали в пастуший батіг. Такого батога слухала будь-яка тварина, і людина міг, тричі вдаривши батогом про землю, спрямувати стадо по будь-якій дорозі.

Сивий волос з голови старця по крові (бабусі, дідусі, прабабусі) дбайливо зберігали і носили на грудях. Такий волосся — всім ворогам перешкода, а людині — допомога у всіх справах.

На кожен день

Магія до волосся відноситься просто: волосся — джерело нашої космічної сили, і все, що з ними відбувається, змінює нас. Навіть щоденне розчісування волосся — магічний обряд. Треба робити це вдумливо, представляючи волосся сильними і здоровими — такими вони і будуть, бо, як чуйно реагують на думки своєї господині.

Розчісуватися треба тільки своєю гребінцем, щоб не брати на себе чужі біди і хвороби. І до речі, в давнину були повір’я про те, що від частого розчісування волосся, та й сам чоловік псуються. Дівчатам на Русі заплітали коси від лазні до лазні — раз в тиждень.

Є ще кілька старовинних вірувань слов’ян, що належать до волосся. Якщо ви хочете довго залишатися пристрасної і темпераментною, не можна розчісувати волосся після настання темряви.

Не можна стригти своїх мужів і дружин — це призводить до сварок.

Самим собі стригти волосся — до неприємностей.

Після стрижки і розчісування волосся не можна викидати. В народі є про те легенди про птаха, яка волосся знайде, гніздо сов; єт, а у людини буде боліти голова до тих пір, поки птах потомство не виведе, і пташенята не вилетять з гнізда. А ще вважалося, що кинуті волосся нечистий підбирає і мережі проти душі людської плете. Раніше від цих напастей позбавлялися просто — волосся спалювали в печі. Тепер таке теж можна влаштувати, якщо надавати цьому великого значення. Знаючі люди кажуть, що зістрижене волосся можна викидати в поточну воду, тобто в туалет.

Дивлячись на Місяць

Швидкість росту волосся залежить від положення Місяця на небі. Так, волосся краще росте, якщо ви робили стрижку в місяць, а фарба довше тримається, якщо фарбуватися в повний місяць. Робити епіляцію теж краще при повному місяці. Результат вашої процедури буде довше триматися.

Не можна стригти волосся у дні сонячного і місячного затемнення. Після таких процедур можна захворіти або, як казали в старовину, розум зістригти.

Знайди свого майстра!

Крім стародавніх повір’їв і легенд слов’ян про волоссі є і сучасні прикмети. Наприклад, якщо в житті відбулися неприємні події, звичайно, треба піти постригтися. Волосся накопичують погану енергетику, так і психологічно дуже корисно оновити себе хоча б у частині зачіски. Але дуже важливо для здоров’я волосся, яким майстру ви довіритеся. Не можна вручати свої волосся кому: людина, яка вас стриже, активно діє на ваше самопочуття. Вибирайте енергійного життєрадісного майстра — тоді життя після стрижки буде змінюватися тільки на краще!

«Волохаті» сни

Коли уві сні вам сняться волосся, ви настораживаетесь. І не дарма — всім снам, пов’язаних з волоссям, властиво вказувати на зміни в життя своєї власниці.

* Пасма рудого волосся сняться до неприємностей, що руда борода — до обману. Коли присниться, що волосся коханої людини стали рудими, вашим відносинам судилося змінитися. Фарбувати волосся у сні — остерігайтеся лихослів’я і псування в вашу адресу. Якщо ж волосся у сні самі собою стали іншого кольору, це означає, що щось буде вам заважати. Це можуть бути сторонні люди або якісь обставини в житті. Якщо ви самі стали рудою — можливо, незабаром зіткнетеся з брехнею і глузуванням, блондинкою — вас чекають добрі зміни, мир і спокій, успіх і щастя.

* Зміна кольору на чорний говорить про можливість початку романтичної пригоди з вельми сумнівним майбутнім. Чорне волосся, в будь-якому випадку, вказують на переважання пристрастей і бажань даному етапі вашого життєвого шляху.

* Потемнілі сняться волосся зазвичай до початку прибуткового справи або до швидкого отримання грошей.

* Волосся стали попелястими або сивим? Тоді велика ймовірність сумних подій.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні