Випадання волосся з-за гормональних змін

У кожної людини випадання волосся відбувається протягом усього життя, тому що у кожного волоска є свій життєвий цикл. Одні волосся відмирають і залишають нашу голову, а інші (молоді «паростки») починають з’являтися у нас на голові. Це випадання волосся фізіологічно нормальне і ніяких хвилювань викликати не повинно. Інша справа, коли процес випадіння волосся носить патологічний характер (коли починається облисіння голови буквально на очах). На стан і зростання наших волосся безпосередній вплив надають гормони. Коли природний баланс гормонів порушується, то і відбувається випадання волосся з-за гормональних змін.

Волосся і гормони

І у чоловіків, і у жінок є два типи гормонів (андрогени і естрогени), від яких і залежить стан наших волосся. У жінок переважають жіночі естрогени, а у чоловіків — чоловічі андрогени. Тому чоловіки генетично більш схильні до андрогенному облисіння. Але це трапляється і з прекрасною половиною людства. Зниження рівня естрогену або підвищення концентрації андрогену призводить до випадання волосся. У цьому випадку не рекомендується займатися самолікуванням, тому що без допомоги фахівця не завжди можливо вирівняти гормональний фон.

Які гормональні зміни є причинами випадіння волосся

Коли у жінки відбуваються гормональні зміни в організмі, то її волосся починають випадати і стають більш жорсткими.

  • Стреси. У різних стресових ситуаціях відбувається великий викид гормонів. А це негативно позначається на стан і зростання волосся. Мешканки великих міст більше схильні до такого облисіння.
  • Післяродовий період. У період вагітності підвищується у жінок рівень естрогену. В результаті волосся стають здоровішими, густіше, міцніше. Однак після пологів може початися посилене випадання волосся. Відбувається це із-за того, що співвідношення гормонів в організмі жінки приходить у попередній стан. Але в паніку впадати не варто. Зазвичай таке облисіння носить тимчасовий характер і протягом року може все само собою стабілізуватися.
  • Менопауза. У клімактеричний період рівень естрогенів у жінки неминуче знижується. Головні виробники цього гормону (яєчники) поступово відживають своє. І організм жінки на цьому тлі зазнає неприємні множинні зміни, одним з яких є випадання волосся.
  • Дисфункція надниркових залоз або яєчників. Будь-які порушення в роботі цих органів позначаються на стані нашого волосся. Оскільки саме яєчники, надниркові залози продукують гормони.
  • Дисфункція щитовидної залози. Якщо в роботі щитовидної залози відбувається збій, то гормони починають продукуватися в недостатній або надлишковій кількості. Це і призводить до випадання волосся.
  • Медичні гормональні препарати. Найчастіше випадіння волосся у жінок відбувається із-за відміни гормональних оральних контрацептивів. У цьому випадку попросіть вашого лікаря призначити вам замісну терапію. Буває, що волосся починає випадати після прийому антибіотиків. Але, зазвичай процес росту волосся відновлюється після завершення курсу лікування.
  • Радіологічне опромінення. Під впливом на волосяні цибулини радіоактивних хвиль велику кількість волосся вмирає. Але після завершення опромінення з часом вони можуть відновитися.
  • Хіміо (гормоно)- терапія. У період проходження цих процедур відбуваються гормональні зміни в організмі жінки, і волосся починає випадати прямо пуками. Однак після завершення процедур волосяний покрив голови відновлюється.

Хочеться відзначити, що не завжди гормональні зміни в організмі жінок згубні для волосся. В період вагітності багато майбутні мами відзначають помітне поліпшення стану волосся. Шкода тільки, що цей ефект тимчасовий.

Як зупинити випадіння волосся

Щоб запобігти випадання волосся, необхідно встановити причини гормональних змін в організмі. Якщо випадання волосся є тимчасовим, то ніякого особливого лікування не потрібно. Коли ж випадання волосся патологічне (клімактеричний, післяпологовий період), то без допомоги лікаря не обійтися.

Проблема в тому, що визначити випадання волосся внаслідок гормональних змін непросто. Тому фахівці рекомендують не зволікати і не експериментувати з різними масками, а не втрачаючи дорогоцінний час, пройти повне обстеження та розпочати належне лікування.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні