Хороший лак для волосся

Найбільш відомим і популярним засобом для укладання волосся є лак. Існують і інші засоби, але вони використовуються набагато рідше, без лаку ж не обходиться практично жодна дівчина. Однак часте використання лаку може негативно позначитися на здоров’ї волосся, тому його якість повинна бути на рівні. Так яким же повинен бути хороший лак для волосся?

Сучасні лаки здатні не тільки утримувати форму зачіски, а також доглядати за волоссям. Вони можуть зміцнити структуру волосся і захистити їх від ультрафіолету (це робиться за рахунок витяжок з різних рослин), забезпечити волосся і шкіру голови амінокислотами і вітамінами, надати волоссю блиск і красивий відтінок.

Склад

Перш ніж придбати в магазині лак для волосся, варто ознайомитися з його складом. У складі хорошого лаку не повинна бути спирту, оскільки він висушує і подразнює шкіру голови (це може проявитися у вигляді алергії або свербежу), истончает волосся. Якщо регулярно використовувати дешевий лак зі спиртом, то волосся стане тьмяним, будуть злипатися, а кінчики будуть січеться. Для послаблення негативного впливу спирту деякі виробники додають в лак спеціальні кондинционирующие речовини.

Необхідно переконатися, щоб на етикетці флакона були речовини, які покращують структуру волосся, наприклад:

  • гліцерин (для утримання вологи);
  • бетаїн (блиск);
  • пантенол (для підживлення волосся);
  • бензофеон (для захисту).

Зовсім інша справа — це лаки з лікарськими травами. Вони не тільки надають форму зачісці, але і роблять волосся слухняним і гнучкими.

В основі будь-якого лаку — розчин, що складається з різних смол. Смоли можуть бути як натурального, так і синтетичного походження. Також присутній розчинник (спиртові або не спиртової). Така суміш і утворює на поверхні волосини фіксуючу плівку.

До складу лаку входять різні пластифікатори, розчинники і плівкоутворювачі. Пластифікатори надають волоссю еластичності, щоб зачіска не була «скам’янілою».

Також важливим елементом у складі лаку є пропелент. За допомогою цієї речовини лак для волосся і розпорошується. Раніше для цієї мети використовували фреони, але зараз їх змінили більш безпечні речовини.

У складі лаку деколи можна знайти спеціальні фарби, які надають відтінок волоссю. Кератины, які також містяться в лаку, покликані відновити нормальну структуру волосся, роблячи їх сильними.

Негативний вплив

Слід мати на увазі, що принцип дії лаку не несе позитивний ефект для волосся. Лак обволікає зовнішній шар волосся, тим самим закриваючи пори. Коли лак висохне і «остекленеет», волосся стануть жорсткими. Лак закупорює мікроскопічні пори, а значить, вглиб волосся не потрапляє волога. Якщо додати до цього ефекту ще висушування і витончення волосся від дії спирту, який лежить в основі лаку, то картина стає зовсім гнітючою.

Дуже часто виробники лаків обіцяють, що їх продукція не склеює волосся. Проте всі лаки мають цей недолік, просто ступінь склеювання у всіх різна.

Деякі лаки на етикетці містять інформацію про те, що вони додають об’єм. Але на практиці такий ефект дуже рідко підтверджується.

Важливою складовою лаку є запах. Бажано, щоб він був нейтральним і швидко вивітрився. Буває, що лаки мають дуже приємний запах, але це теж подобається не всім, оскільки може перебиватися запах парфумів і лак буде контрастувати з запахом косметики. Запах у лаку специфічний і він весь час буде нагадувати про себе.

Існує думка, що лак захищає волосся від впливу зовнішнього середовища (холоду), оскільки покриває волосся плівкою. Однак це не так, тому що на морозі під дією лаку волосся стають крихкими і ламаються.

Один з головних способів зменшення негативного впливу лаку — його видалення перед сном. Це можна зробити простим акуратним розчісуванням. Така процедура видаляє плівку, яка утворюється на волоссі. Якщо плівку не видалити, то з часом волосся стає тьмяним і будуть мати нездоровий вигляд. Якщо доводиться використовувати багато лаку, то ввечері краще взагалі змивати його.

Таким чином, хороший лак повинен:

  • не склеювати волосся;
  • легко розпорошуватися;
  • не мати запаху;
  • не завдавати шкоди шкірі голови і волоссю.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні