Як правильно вибрати хороший фен для волосся

Напевно, жодна сучасна жінка зараз не обходиться без цього дива технічного прогресу, який незамінний у створенні досконалого образу, якому надає закінчений вигляд елегантна зачіска. Походження слова «фен» пов’язане з назвою теплого альпійського вітру «фен», і дійсно, при сушінні волосся феном створюється враження, що їх тріпає теплий вітерець. Спочатку поява фена було пов’язано з необхідністю швидко висушити волосся, проте з часом фен придбав все більшого значення у створенні складних, скоєних зачісок і суттєво розширив можливості жінок щодо створення власного неповторного образу. Тема нашої сьогоднішньої статті — «Як правильно вибрати хороший фен для волосся».

Незважаючи на удавану різноманітність пропонованих виробниками моделей, схематично всі їх можна розділити на три великі групи.

Першу групу становлять так звані фени-концентратори, або фени з щілиноподібної насадкою. Такі моделі фенів найбільш поширені в середовищі професійних стилістів і в повсякденному побуті. Своєю популярністю фен-концентратор зобов’язаний, перш за все, своїй універсальності, оскільки дозволяє як сушити, так і укладати волосся в різні зачіски. Як правило, особливою різноманітністю насадок він не відрізняється, оскільки укладання волосся здійснюється з допомогою гребінців і щіток для укладання під струменем гарячого повітря такого фена. При виборі фена-концентратора слід враховувати, що він найбільш шкідливий для волосся, оскільки зосереджує гаряче повітря в одній точці, тому при його використанні необхідно мати достатні навички і вправність, щоб не пошкодити волосся. Найбільш істотними характеристиками при виборі фена такого типу є потужність (бажано вибирати в діапазоні 1600-2200 Вт), а також ширина насадки. Професіонали рекомендують віддавати перевагу фенам з соплом розміром 70-90 мм для укладання і 90-110 мм для сушіння, тобто універсальним варіантом буде фен з насадкою розміром 90 мм. Пов’язано це з тим, що при використанні занадто вузькою насадки повітряний потік виходить дуже сконцентрованим в одній точці і може пересушити волосся і шкіру голови. При використанні ж занадто великого сопла важко досягти бажаного ефекту, оскільки створюваний повітряний потік буде більш розрідженим і розсіяний, що утруднить укладання.

Ще однією популярною різновидом фенів є фени-стайлери, або фени-гребінця. Вони відрізняються, перш за все, різноманітністю всіляких насадок, а також меншою потужністю і температурою, і відповідно, є більш кращим варіантом для тонкого і пошкодженого волосся. Проте в їх використанні потрібно певне вміння, оскільки такі фени мають максимальний контакт з волоссям, і навіть при знижених характеристики потужності і температури в невмілих руках можуть пошкодити структуру волосся.

Як правило, до складу фена-стайлера входить насадка-щітка, іноді кілька щіток різного діаметру, покриття, з щетинками і без. Кожна з таких насадок має певну, вузько спрямовану функцію — для випрямлення, для завивки дрібних або великих локонів, для додання зачісці об’єму, і через такий вузької спрямованості досягається максимальний результат. Найбільш ефективними у використанні є фени-стайлери потужністю від 1000 Вт, а також обов’язково мають функцію холодного обдування. Наявність подібної функції дозволяє закріпити досягнутий ефект і буде гарантій того, що ваші локони не перетворяться в «бурульки» через пару годин. До недоліком таких фенів можна віднести те, що вони мало підходять безпосередньо для сушіння волосся, особливо густих і довгих.

Фени-дифузори, або фени з «пальчиками». Такий фен найбільше підходить для дбайливого сушіння волосся, а також завдяки збереженню «хвилястого» ефекту особливо підійде власницям кучерявого волосся або волосся з хімічною завивкою. Дифузор являє собою широкий розтруб, який за рахунок численних отворів пропускає через себе потужні струмені повітря, перетворюючи їх в теплий, благотворно впливає на структуру волосся, вітерець. Деякі моделі фенів-дифузорів мають рухомі порожнисті трубочки — «пальчики», які вібрують при використанні, надаючи волоссю додатковий об’єм і масажуючи шкіру голови. Така насадка придатна тільки для кучерявого волосся, оскільки, якщо ви будете сушити таким дифузором прямі волосся, зачіска буде виглядати неохайною, оскільки кінці залишаться прямими. Завдяки повітряному потоку розсіяного, сушіння волосся через дифузор найбільш безпечна і щадна, однак для створення хитромудрих укладок такий фен не підійде. При виборі фена-дифузора перевагу бажано віддавати фенам потужністю 1700-2100 Вт.

Крім виду і потужності фена, при покупці зверніть увагу на електродвигун, який є найважливішою деталлю фена і від якості і характеристик якого залежить ефективність і довговічність фена. Незалежно від моделі і виробника, при виборі фена звертайте увагу на його вагу — чим важче вона буде, тим краще. Це пояснюється тим, що надійність і якість двигуна залежить від товщини металевої обмотки двигуна. І чим товще буде обмотка, тим довше прослужить вам фен, оскільки занадто тонка обмотка швидко перегорить. Незайвим буде послухати двигун і на звук — чим рівніше і глухіше він буде, тим якісніше двигун.

Останнім часом виробники фенів оснащують свої вироби функцією іонізації повітря. Гідність такої функції полягає в тому, що при використанні вона дозволяє зняти статичний заряд, що робить волосся більш гладкими і слухняними.

І на завершення слід нагадати, що яким би незначним не був використовуваний вами режим фена, постійна теплова укладання пошкоджує структуру волосся. Як би ви не були зайняті, намагайтеся іноді сушити волосся природним шляхом і регулярно при укладанні використовуйте спеціальні засоби для захисту і зміцнення волосся. Тепер ви знаєте, як правильно вибрати хороший фен для волосся!

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні