Як уникнути сезонних проблем з волоссям

Зміна погодних умов, природних ритмів і звичайні примхи погоди — все це може впливати на стан волосся. Якщо нічого не робити і просто пустити все на самоплив — це може призвести навіть до їх передчасної втрати. Про те, як уникнути сезонних проблем з волоссям, і піде мова нижче.

Зима — волосся страждають від морозу і сухості повітря

Зима, мабуть, найважчий період для волосся. Коли на вулиці холодно, але повітря надзвичайно сухе в опалювальних приміщеннях. Якщо ви тримаєте волосся під теплою шапкою, то їм погано, але якщо ви будете ходити в мороз без неї — буде ще гірше. Тоді проблем з волоссям вам точно не уникнути.

Найбільш небезпечним чинником, який може призвести до раптової втрати волосся, є холод і морозний вітер. Переохолодження шкіри голови може призвести до пошкодження волосяних фолікулів. Є випадки повної втрати волосся у чоловіків, які зазнали тривалого впливу холоду — вони ходили всю зиму без головного убору. Таким чином, взимку це необхідно для захисту волосся і їх коренів. Але тут теж важлива міра. Перегрів для волосся не менш шкідливий, ніж переохолодження. Шапка не повинна бути занадто теплою і непроникною — це порушує мікроциркуляцію у шкірі голови, волосся отримують менше поживних речовин, стають слабкими і починають випадати. До того ж занадто теплі головні убори викликають надмірне виділення шкірного сала, яке закупорює канали і погіршує стан волосся. Таким чином, можуть виникнути такі проблеми, як лупа і підвищена жирність волосся. Крім того, засмальцьовані волосся виглядають гірше, їх важко укладати, тому ми використовуємо більше лаку або мусу. Це, в свою чергу, може тимчасово поліпшити зовнішній вигляд наших волосся, але ще більше погіршує їх стан.

Основна причина сезонних проблем в зимовий період — різкі перепади температур. Коли ми входимо з холодної вулиці в тепле приміщення, наші волосся страждають від теплового удару. Різко звужуються кровоносні судини, відрізавши волосяні фолікули від постачання «їжі» у вигляді поживних речовин і кисню. Особливо часто ці проблеми можуть виникнути, коли ми ходимо взимку з непокритою головою. Ще однією загрозою для волосся є сухе повітря в опалювальних приміщеннях. Хоча це і не може бути прямою причиною втрати волосся, але в таких умовах вони стають крихкими, грубими і сухими. Щоб запобігти це, навіть у зимовий період, особливо коли ми проводимо багато часу в офісі з кондиціонером, необхідно випивати не менше 1,5 літрів мінеральної води.

Весна — волосся мають потребу у вітамінах

Авітаміноз викликає загальну ослабленість всього організму. Страждають і волосся. Найстрашніше, що нестача вітамінів не проявляється на стані волосся відразу. Вам може спочатку здатися, що все в порядку. А потім, через 2-3 місяці, волосся починає інтенсивно випадати. Тоді прийом навіть самих кращих вітамінів може не допомогти. Час згаяно. Хоча немає ніяких причин для паніки — незважаючи на страх, звичайно, ви не втратите все волосся! Варто провести процедуру зміцнення волосяних фолікулів прийомом вітамінів і мікроелементів. Так ви зміцните вже наявні волосся, а також нові волосся будуть рости сильними і здоровими.

Навіть якщо ви впевнені, що ваша дієта адекватно збалансована — додатковий прийом вітамінів допоможе уникнути проблем з волоссям. Ще волоссю необхідний цинк, вітаміни групи В і сірка — в цьому випадку краще купити в аптеці спеціальний комплекс. Можна також вирішити ці сезонні проблеми з волоссям за допомогою трав. Особливо допомагає хвощ і біла ріпа. Поширеною причиною втрати волосся навесні може бути і анемія. Якщо випадання волосся турбує вас, чому б не здати аналіз крові — визначити рівень еритроцитів у крові, гемоглобіну і заліза. Якщо у вас є дефіцит, то необхідно вилікувати його і уникнути сезонних проблем.

Літо — руйнівна сила сонця і солі

Кращі умови для наших волосся — близько 20 0С, не надто інтенсивне сонце і вологе повітря. Влітку, однак, це рідко здійснимо. Найбільша загроза для волосся — це вплив УФ-променів. З-за них і виникає безліч проблем з волоссям. Самому високому ризику схильні світлі і русяве волосся, які не містять меланіну — пігменту, який включає в себе захист від сонця.

Якщо у вас жирне волосся, вам здається, що перебування на сонці покращує їх зовнішній вигляд. Але це лише ілюзія. Через кілька тижнів у вас можуть виникнути серйозні проблеми з волоссям. Особливо небезпечним є поєднання перебування на сонці з купанням в хлорованої або солоній воді. Сонце позбавляє шкіру захисного шару, а сіль та інші шкідливі речовини можуть проникати в центр кореня волосся, вбиваючи його. Для запобігання цього необхідно після кожного купання промивати волосся прісною водою і м’яким шампунем.

Осінь — у проблемах з волоссям винен… естроген

Навіть якщо ваші волосся були здоровими все попереднє літо, восени вони можуть почати випадати. У цьому, як правило, винні … гормони. З практичної точки зору, жіночий гормон естроген у весняні та літні місяці виділяється більш інтенсивно під впливом сонця. Восени стимуляція припиняється, волосся, які росли більш інтенсивно під впливом естрогенів, завершують свій життєвий цикл. Те ж саме явище, хоча і в більш широкому масштабі, відчувають жінки після пологів.

Осіннє випадання волосся — найчастіша з сезонних проблем. Навряд чи ми повинні дуже хвилюватися — уникнути проблем з волоссям восени вдається рідко. Якщо влітку нормою вважається втрата 50 волосся в день, то восени ця норма збільшується до 100 волосин на день. Це вже давно розглядається як явище, викликане природним ритмом природи. Крім того, явище випадання волосся впливає на всіх ссавців, у тому числі на наших домашніх тварин — собак і кішок.

Незважаючи на це, в цей період ми повинні забезпечити волоссю належний догляд: підстригти волосся, позбавляючись від пошкоджених кінців, застосовувати багаті поживними речовинами маски. Також восени шкоди нашій зачісці наносять сильні вітри. Особливо це відноситься до тонким і довгим волоссям. Тому перед тим, як вийти на вулицю у вітряну погоду, гарненько закріпіть волосся.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні