Як зупинити посивіння волосся

Колір волосся залежить від дефіцит, що утворюється в клітинах волосяних цибулин пігменту під назвою меланін. Зникнення меланіну тягне за собою необоротне фарбування волосся в сірий або білий колір — сивину. При цьому волосся наповнюються бульбашками повітря. Людина починає сивіти, як правило, після 35 років, однак цей процес може торкнутися і більше молодих людей, що і відбувається в наші дні все частіше і частіше. Сивина помітніше на темноволосих людей, тому прийнято вважати, що блондини сивіє набагато пізніше. Але це зовсім не так. У цій статті ми дамо декілька порад, як зупинити посивіння волосся.

Сивина виникає в результаті старіння всього організму, оскільки виробляють меланін клітини перестають повною мірою виконувати свої функції, а потім утворення пігменту і зовсім припиняється. Цей процес цілком природний і закладений генетикою. Згідно зі статистикою, люди європеоїдної раси починають сивіти віком від 24-х до 44-х років, представники негроїдної раси сивіє трохи пізніше — в 33-53 року, азіати ж можуть очікувати появу сивого волосся у 30-34 роки.

Сивина, як правило, починає поширюватися з голови, потім переходить на вуса і бороду, а після — на лобок. Сивина на голові у жінок поширюється наступним чином: спочатку на скронях, а вже потім на тімені і потилиці.

Рання сивина може бути обумовлена декількома причинами:

 • Генетична схильність;
 • Різні захворювання, такі як, наприклад, знижений рівень гемоглобіну (анемія або недокрів’я) або хвороби щитовидної залози;
 • Негативний вплив різноманітних зовнішніх чинників;
 • Дефіцит деяких елементів в організмі. При цьому вироблення пігменту може припинитися взагалі або, як варіант, меланін просто не закріплюється на стержні волоса. Відомі випадки, коли сивина з’являлася у людини за дуже короткий термін із-за великого стресу або нервового перенапруження. Багато хто знають, що Марія Антуанетта повністю посивіла за одну останню ніч перед своєю власною стратою. Цьому є розумне пояснення: в організмі людини, відчуває стрес, утворюються речовини, що порушують ту саму зв’язок меланіну з білком, внаслідок чого зникає пігментація.
 • Повітряні простори у структурі волоса. Вони можуть з’явитися під впливом різноманітних негативних факторів. Зміна кольору волосся при цьому відбувається внаслідок того, що світ починає переломлюватися під іншим кутом.
 • У народній медицині існує декілька засобів, що дозволяють запобігти ранню сивину.

  У першу чергу, вам може допомогти кропива дводомна. Якщо ви рано помітили першу сивину, то зробіть відвар з листя кропиви. Для цього необхідно взяти дві столові ложки (близько 10 г) листя і 200 мл киплячої води. Приймати відвар від 3-х до 5 разів на день по четвертинці або половинці склянки. Проте вживання лікарських засобів, що містять кропиву дводомну, категорично протипоказано хворим такими гінекологічними захворюваннями як всілякі пухлинні утворення в області матки і яєчників, а також мають поліпи, що супроводжуються кровотечами.

  Часник необхідно перемолоти в кашку, яку протягом 2-3 місяців потрібно наносити на шкіру голови за пару годин до її миття. Дана маска допомагає запобігти не тільки сивину, але і випадання волосся. Сухим волоссю краще підійде суміш з часнику і соняшникової олії.

  Якщо волосся вже посивіли, то повернути їм колір видається майже неймовірним. Єдиний можливий випадок — це посивіння волосся в результаті порушеного обміну речовин або внаслідок негативних зовнішніх факторів. У цьому разі повернути колір волосся або зупинити посивіння вам допоможуть наступні поради та засоби:

  • Правильне, збалансоване харчування;
  • Запобігання негативних зовнішніх впливів;
  • Час від часу необхідно приймати вітаміни, особливо варто звернути свою увагу на фолієву кислоту, а також на вітаміни А, В, С, Е;
  • Необхідно додати 50 г висушеної кропиви в суміш з половини літра оцту і такої ж кількості води. Кип’ятити півгодини. Отриманий відвар необхідно наносити на шкіру голови щодня протягом декількох днів.

  Варто відзначити, що генетично закладене посивіння волосся зупинити неможливо: вступати у протиріччя з природою неможливо. Методів, які могли б допомогти в досягненні результатів, немає. В цьому разі залишається тільки змиритися або використовувати всілякі фарбувальні засоби для волосся, яких у наш час досить багато.

  Добавить комментарий

  запис в діагностичні центри України
  Поле обязательно для заполнения
  Поле обязательно для заполнения
  Запис здійснюється через сервіс Лікарні