34 тиждень вагітності

З кожним тижнем все ближче підходить довгоочікуваний момент. Закінчилася 33 тиждень і настала не менш відповідальна — 34 тиждень вагітності. У цей тиждень організм готується до непростої задачі — пологах. Вагітність досягла восьми з половиною акушерських місяців. Вік плода — 32 тижні.

Що відбувається з організмом жінки на 34 тижні вагітності

Настала тридцять четвертий тиждень вагітності Матка вже знаходиться на 14 см вище пупка і видається вперед. Іноді з кінця 33 тижня у вагітної бувають «тренувальні перейми». Вони бувають настільки сильні, що здаються справжніми і вагітна вважає, що настали передчасні термінові пологи. Треба навчитися справжні перейми від неправильних. Скорочення матки при тренувальних сутичках болючі, але нерегулярні, біль віддає в різні частини тіла, тягне трохи поперек, болить живіт. Постоявши під теплим душем або випивши таблетку Но-Шпи, можна швидко зняти біль. Ніякої небезпеки такі сутички не представляють і передчасні пологи не викликають.

До кінця 33 тижні жінка повинна набрати вагу від 8 до 12,5 кг У багатьох жінок, коли настає 34 акушерська тиждень вагітності, плід приймає передлежання головою вниз. Воно найбільш зручно для пологів. Але іноді він займає інші передлежання: ногами або попою над родовими шляхами. Неправильне передлежання плода часто викликає багатоводдя. У цих випадках лікарі прагнуть зробити кесарів розтин, щоб дитина не травмувалася при пологах.

Теплий душ або таблетки при цих сутичках не допоможуть, вони поступово наростають. Матка починає скорочуватися зверху і поступово спазми поширюються по всьому тілу, сильно тягне поперек, дуже болить, просто розривається живіт.

В терміні 34 -35 тижнів виділення у жінки помірні, молочного кольору і однорідної консистенції. Якщо пішли виділення з сирнистими згустками, пластівцями, є свербіж статевих органів, а поперек не тягне — це починає розвиватися молочниця. При інфекціях, що передаються статевим шляхом, можуть з’явитися гнійні виділення, до них призводить секс з неперевіреними партнером. Можуть початися передчасні пологи.
Якщо виділення з піхви мають домішки крові, тягне поперек, починаються передчасні термінові пологи, треба негайно звернутися до лікаря. З’явилися водянисті, рідкі виділення свідчать, що сталися передчасні вилиття вод.

Як почуває себе дитина на 34 тижні вагітності

До кінця 33 тижня зростання дитини 42 см, до 35 він збільшується до 46 см. Вага плоду 2, 2 кг. На початку 35 тижні вагітності дитина займе майже все місце в утробі матері.
Зовнішність дитини вже зроблена і набуває індивідуальні риси.
Шкіра немовляти рожевіє, волоски з тіла зникають. Захисна первородне мастило стоншується. На голові волосся густішають. Зміцнюються кістки, тому мама повинна більше вживати кальцію.
В термін 34 — 35 тижнів вагітності малюк добре реагує на музику, розрізняє голоси і навіть інтонацію голосів. Щоб малюк краще розвивався, треба включати класичну музику. У цей час удосконалюються смакові і зорові відчуття немовляти. Він все ще отримує їжу від мами, тому вона повинна включати у свій раціон все найкорисніше.

Багато майбутні мами помічають, що малюк на різні відчуття по-різному реагує, ніби хоче донести свої прохання до мами. Не треба ігнорувати його прохання. Можна просто погладити свій живіт, заспівати йому пісеньку, малюк буде цьому дуже радий.
Момент пологів наближається, зовсім скоро відбудеться довгоочікувана зустріч з малюком.
Якщо відбулися передчасні пологи, дитина, що з’явився на світ в 34 — 35 тижнів, достроково народжений, а не недоношена. Він вже може дихати самостійно, і інтенсивний догляд за ним не потрібен.

Якщо очікується двійня, на 34-35 тижні треба бути напоготові, при виношуванні двійнят жінка не дохаживает до покладеного терміну.

Проблеми, що загрожують життю дитини на 34 тижні вагітності

 • Обвиття пуповиною

З-за надмірної рухливості плода може відбутися обвиття дитини пуповиною. Також обвиття буває через внутрішньоутробної гіпоксії, з-за підвищеного рівня адреналіну в крові. Щоб виявити обвиття плода пуповиною спочатку проводять ктг, а потім узд. Якщо обвиття загрожує життю дитини, такі дослідження повторюють регулярно, так як по ходу вагітності малюк постійно рухається і обвиття її пуповиною може зникнути. Зазвичай обвиття пуповиною буває навколо шиї, рідше навколо кінцівок. Іноді обвиття буває комбінованим. Менш небезпечним є нетуге обвиття. Якщо при узд видно, що обвиття пуповиною несе загрозу життя малюка, призначають планове кесарів розтин. Пологи з-за цього часто бувають передчасні.

 • Маловоддя

Маркером неблагополуччя плоду може стати маловоддя. Воно виникає при фетоплацентарної недостатності. Маловоддя розділяють на дві групи:

 • Помірне маловоддя
 • Виражене маловоддя.

Часто виражене маловоддя призводить до гострої гіпоксії плода, з-за цього можуть початися передчасні термінові пологи. Також маловоддя може призвести до слабкої пологової діяльності. Якщо помірне маловоддя дитина може народитися з гіпотрофією. Зустрічається маловоддя не тільки у первісток, але і тих жінок, які мають повторні пологи, також маловоддя не залежить і від віку пацієнтки. Іноді у вагітної буває не тільки маловоддя, але і багатоводдя.

 • Багатоводдя

Якщо у жінки болить живіт, відчувається в ньому тяжкість, тягне поперек, це може вказувати на багатоводдя. У численних розтяжках, якими часто буває «прикрашений» живіт вагітної, винувато багатоводдя. Зазвичай багатоводдя збільшує матку, вона натискає на сусідні органи, через що утруднюється кровообіг і дихання. Багатоводдя дуже небезпечно для дитини, воно призводить до вад розвитку ЦНС плода, також багатоводдя небезпечно для шлунково-кишкового тракту. Іноді багатоводдя може викликати блювоту у вагітної.

Які аналізи здають на 34 тижні

34 тиждень вагітності — це час, коли жінку повинні надіслати на останнє планове узд при даній вагітності. За допомогою узд можна визначити розташування дитини, його вага, побачити обвиття малюка пуповиною і інші важливі деталі для пологів. Якщо досі матуся не знає стать дитини, вона може дізнатися його цьому узд. Але іноді навіть в цей термін неможливо визначити стать на узд, тому що дитина немов намагається сховати свої статеві органи, він відвертається від екрану або прикриває їх ручками. Якщо очікується двійня, узд допоможе обчислити вагу кожного плоду.

На 33 — 34 тижні жінка нарівні з узд проходить кардиотокографию (ктг) Використання ктг дозволяє проводити тривалий час моніторинг стану плода. Метод ктг абсолютно нешкідливий і для нього немає протипоказань. У поєднанні з узд та іншими методами діагностики можна отримати надійну інформацію про стан плода. До 33 — 34 тижні миокардиальный рефлекс досягає зрілості і дозволяє простежити зміни серцевої діяльності плода. Успішно ктг використовують і під час пологів, так як цей метод допомагає оцінити скорочення матки і контролює стан дитини, коли проходять пологи. Але ктг тільки додатковий інструмент для діагностики, основним є узд.

Як почуває себе жінка на 34 тижні

На 33 — 34 тижні вагітності треба дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Ніколи не забувати про позитивному емоційному настрої;
 • Берегти себе від стресів і непотрібною дратівливості
 • Підраховувати ворушіння дитини (за 12 годин він повинен поворухнутися приблизно близько десяти разів).
 • Стежити за своїм станом, якщо тягне поперек, болить живіт, краще в цей час більше лежати.
 • Виключити інтенсивний секс, особливо якщо у вагітної тягне поперек, так як можуть початися передчасні пологи.
 • Підготувати необхідні речі і предмети в пологовий будинок за заздалегідь складеним на 33 тижні списком, щоб бути в готовності, якщо пологи почнуться раніше.

Під час вагітності із-за гормональних перебудов у вагітних жінок часто бувають запори, але після 33 тижні вагітності іноді починається пронос. До такого явища слід поставитися з обережністю і терміново з’ясувати, чому почався пронос. Він може з’явитися з-за кишкових інфекцій. Часто пронос починається через тривожності. Раптово з’явився пронос може стати ознакою того, що наближаються пологи, особливо якщо разом з цим болить живіт і тягне поперек.

Іноді в термін 34 — 35 тижнів вагітності вага починає збільшуватися через набряків, часто це говорить про те, що у вагітної багатоводдя. Піднімається артеріальний тиск, із-за чого у жінки може початися нудота. Навіть якщо жінка почуває себе нормально, такі ознаки, як високий тиск, нудота або застуда можуть стати приводом для госпіталізації.

Дуже шкідливі для жінки в цей термін стреси, через них найчастіше відбувається обвиття дитини пуповиною.

Небезпечна на 34 тижні вагітності застуда, вона може призвести до порушення гормонального фону, активуючого вироблення молока. Застуда дає колосальне навантаження на гормони плаценти.

Якщо до 34-35 тижні вагітності секс вітався, то починаючи з цього часу краще зменшити запал. Хоча секс у цей час також приносить задоволення, але родові шляхи на 34 тижні стають сприйнятливими до інфекцій, до того ж секс може потривожити правильне передлежання плоду. Будучи впевненими в чистоті партнера, можна практикувати незахищений секс. Трохи заважає здійсненню статевого акту добре підріс живіт. Але в основному секс гінекологи не забороняють, навіть перед самими пологами. Раніше вважалося, що секс на цьому терміні може призвести до викидня, але зараз доведено протилежне. Тому якщо парі потрібен секс, вони можуть займатися ним аж до самих пологів, якщо жінка здорова, у неї не болить і не тягне сильно живіт, і не очікуються передчасні пологи.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні