35 тиждень вагітності

Настала тридцять п’ятий тиждень вагітності. У вісім місяців у деяких жінок живіт вже трохи опустився, зовсім скоро розпочнуться довгоочікувані пологи. Жінка починає рахувати дні, скільки днів залишається до пологів. Вона вже знає, якої статі очікується дитина. Пора придумувати йому ім’я.

Що відбувається з організмом жінки на 35 тижні

У вісім місяців жінкам приносить проблеми зайву вагу, сильні набряки. На 34 — 35 тижня живіт підпирає грудину, заважає вагітної пересуватися, стає важче дихати, їсти. Набраний вага від 10 до 13 кг дає про себе знати. Якщо вага сильно прибуває, самопочуття погіршується. Сильно живіт тисне на внутрішні органи, з-за чого починається нестерпна печія.

Матка зараз знаходиться над пупком на висоті — 15 см. За всю вагітність дно матки піднялося на найвищу точку. У цей час у всіх вагітних з’являються набряки. Особливо докучає зайва вага жінок, які чекають двійню.

Виділення на 35 тижні

На 34 — 35 тижня виділення містять домішки слизу, через відділення слизової пробки. В основному виділення залишаються молочного кольору зі злегка кислуватим запахом. У деяких вагітних виділення збільшуються, тому треба носити прокладки. Кров’янисті виділення на 35 тижні вагітності віщують, що скоро почнуться пологи. Їх часто стає супутником пронос.

Якщо йдуть виділення у вигляді творожистых белей, з’явився свербіж і набряки статевих органів, потрібне додаткове обстеження і лікування. Статеві шляхи перед пологами повинні бути чистими, щоб, коли почнуться пологи, не заразити дитину.

Коли настає 35 акушерська тиждень, з’являються перші провісники пологів. Якщо в цей час вже опустився живіт, не треба панікувати. У деяких жінок живіт опускається перед самими пологами. Інші зауважують, що він опустився на восьмому місяці вагітності, але це може статися із-за того, що дитина поміняв положення, тому не треба панікувати. Але якщо у вісім місяців живіт не тільки опустився, а ще й болить, йдуть водянисті виділення, треба терміново звернутися до лікаря.

На 34 — 36 тижня у багатьох вагітних починається багатоводдя або маловоддя.

Багатоводдя

Коли розвивається гостре багатоводдя, посилюється тиск на промежину, болить живіт, погано прощупується плід. Часто багатоводдя викликає задишку і набряки. Якщо багатоводдя розвивається помірно, особливого дискомфорту вагітна не відчуває.

Коли у жінки очікується двійня, то багатоводдя з’являється частіше. Хвороба плоду, теж може викликати багатоводдя. Зазвичай це вроджені вади розвитку нервової системи дитини. Нерідко такі аномалії викликають загибель плода. Діагностують багатоводдя з допомогою узд.

В першу чергу багатоводдя небезпечно для плоду із-за передчасної відшарування плаценти. Також багатоводдя викликає ризик обвиття плода пуповиною. Якщо на узд виявлено багатоводдя, то з лікуванням зволікати не можна.

Маловоддя

Розвивається на 34-35 тижні маловоддя теж небезпечно для плоду. Він росте й розвивається в водної середовищі, і нестача води справляє негативний вплив. З’явилося маловоддя у цей строк вагітності заважає захистити дитину від інфекцій. Коли розвивається маловоддя, дитину легко промацати. Невеликий удар в живіт завдає непоправної шкоди дитині.

На 35-36 тижні маловоддя з’являється рідше, ніж багатоводдя. Діагноз «помірне маловоддя» ставлять багатьом жінкам, але якщо на 22 тижні вагітності воно не так небезпечно, то на 35-36 тижні маловоддя стає загрозою для виношування плоду. Часто маловоддя провокує передчасні пологи. На самопочутті вагітної, маловоддя позначається дуже негативно, під час ворушінь плоду сильно болить живіт. Тому, як тільки лікар виявляє маловоддя, він наполягає на госпіталізації.

Набряки на 35 тижні

На 34 — 35 тижня у вагітних з’являються набряки через збільшення рідини в тканинах, так як в крові стає менше білка і солей. В останні тижні вагітності вени і лімфатичні судини сильно здавлює матка, тому набряки наростають до вечора. Жінкам важче надягати звичну взуття, з’являються відчуття, що кільце ніби вростає в палець. Такі набряки на 35 — 36 тижні — це норма.

Але якщо аналізи і обстеження покажуть білок в сечі і підвищення артеріального тиску — це розвиток гестозу — важкого ускладнення вагітності. Іноді набряки з’являються з-за захворювання серця або нирок, такі набряки гінеколог не лікує, а скеровує вагітну до фахівців. Спостереження у лікаря допоможе вчасно виявити приховані набряки, завдають шкоди здоров’ю жінки.

Якщо набряки не пов’язані із захворюванням, треба налагодити правильне харчування, обмежити сіль, проводити розвантажувальні дні — це допоможе зменшити набряки. Під час сну під ноги рекомендується підкладати невелику подушечку, для поліпшення кровообігу в ногах, набряки швидше зійдуть. Коли з’являються набряки треба більше рухатися.

Блювота, печія та нудота на 35 тижні

Багато майбутні мами впевнені, що при вагітності завжди буває нудота і блювота. Причини, за якими з’являється нудота, пов’язані з функціональними порушеннями нервової системи в тій частині, яка повинна відповідати за роботу внутрішніх органів. Коли починається нудота, її не завжди супроводжує блювання. Часто нудота повертається на 34 — 36 тижні вагітності. Протягом останніх місяців сильна нудота з’являється вранці і після сніданку проходить. Іноді нудота може тривати весь день, часто до неї приєднуються блювота і пронос, припиняється печія.

Щоб нудота швидше пройшла:

  • є краще вранці в ліжку, після сніданку полежати хвилин п’ятнадцять.
  • їсти треба менше, але частіше, тоді відчуття нудоти будуть з’являтися рідше;
  • важко перетравлювані продукти виключити з раціону, з-за них найчастіше починається блювота і пронос.
  • на сніданок їсти тверду їжу;
  • щоб полегшити травлення, можна п’ять — шість разів на день пити слабогазовану мінеральну воду, вона допомагає зменшити набряки, знизити вагу.

Якщо постійно болить живіт, йдуть кров’янисті виділення, не припиняється нудота і блювота — це явна ознака, що починаються передчасні пологи.

Не уникнути на цьому терміні печії. Кисла відрижка, печія починаються через зниження тонусу м’язів травного тракту і скорочень жовчного міхура. Травлення на 35 — 36 тижні сповільнене і утруднене, з-за цього після їжі відчувається тяжкість, з’являється печія, кисла відрижка, іноді блювота.

Якщо вагітну мучить сильна печія, вона повинна виключити зі свого раціону дуже калорійні і кислі продукти, з-за них може початися не тільки блювота, але і пронос. Коли починається печія, тобто треба маленькими порціями, але часто. Вагітна не повинна пити соду або ліки, до складу яких вона входить, тимчасове полегшення після їх прийому прийде, печія зменшиться, але підвищиться кислотність. З-за зайвої кислотності можуть з’явитися сильні набряки. Коли печія дуже сильно мучить, можна спати майже сидячи, підклавши під голову додаткові подушки.

Як розвивається дитина на 35 тижні

У вісім місяців у животі у майбутньої мами вже справжня дитина, тільки ще дуже маленький. До кінця 34 тижня зростання дитини досягає — 42-44 см, його вага близько 2,5 кг, до початку 36 тижні він повинен додати ще 220 грам. Якщо очікується двійня, тоді вага кожного плоду менше. Зростання і вага сильно залежать від комплекції батьків. Якщо вони самі маленькі, то і дитина буде маленький. Зазвичай вага плода визначають на узд.

Малюк стає більш округлим, з-за появи жирової клітковини. Відладжується робота внутрішніх органів. Легкі вже готові самостійно дихати, і якщо трапляться передчасні пологи, дитині не потрібна додаткова киснева підтримка. Із-за тісноти його ворушіння вже не настільки енергійні, в цей час рахувати, скільки робить рухів плід, вже не треба. Зараз дитина рожевий, тільки трохи зморщений, від постійного перебування у воді.

Проходження узд в цей строк допоможе упевнитися, що малюк добре готується до появи на світ. На 35 тижні малюк малорухомий, тому якщо його стать ще не відомий, в цей час на узд його дізнатися складно. Під час узд лікар оглядає плід, оцінює його рухову активність серцебиття та інші параметри. На цьому узд проводиться оцінка плаценти, навколоплідних вод матки, пуповини. Часто жінки просять надрукувати знімок узд на пам’ять.

Як почуває себе жінка на 35 тижні

На 35 — 36 тижня у жінки з’являються труднощі зі сном. До цього привертають болі в спині, часте ходіння в туалет. Перед сном краще менше пити рідини, тоді вранці не з’являться сильні набряки. Щоб не боліла спина і живіт, перед сном треба зробити кілька обертальних рухів тазом.

Жінка на 34 — 35 тижні вагітності повинна більше рухатися. Щоб ноги і спина не затікали, менше з’являлися набряки, треба частіше міняти положення. У цей термін живіт тисне на груди, жінці стає важко приймати їжу, тому харчування має бути дробовим і з маленькими перервами. Розвантажувальні дні допомагають знизити набряки і поліпшити стан жінки.

У вісім місяців вагітності легка застуда не дуже небезпечна, але якщо підвищується температура, виявляються всі симптоми ГРВІ, грипу, то така застуда дуже небезпечна для дитини. Тому вагітна повинна вжити всіх заходів, щоб застуда не почалася, для цього треба менше перебувати в місцях скупчення народу. Не можна допускати переохолодження, з-за якого спочатку починаються набряки носових перегородок, нежить, кашель та інші відчуття захворювання.

На 34 — 35 тижня настав час для відвідування курсів майбутніх мам. На них розповідають, як проходять пологи, як підготуватися до них, як правильно годувати дитину, який бюстгальтер треба купити для годування дитини. Пора вже визначитися з пологовим будинком, краще вибирати той, котрий розташований ближче до будинку.

Якщо почнуться передчасні пологи, до нього буде легше дістатися. На 35-36 тижні вже можна підготувати всі документи і речі, коли почнуться пологи, сумки складати буде ніколи.
Якщо очікується двійня, треба бути особливо уважними в цей термін, пологи на 35 тижні вагітності при двійні часте явище.

Секс на 35 тижні

Багато майбутні мами на 34-36 тижні настільки виснажені, що секс їм вже не потрібен. Але якщо секс допомагає впоратися з проблемами вагітності, то це дуже добре. На пізніх термінах лікарі не тільки забороняють секс, а навіть рекомендують.

Багато жінок традиційно вважають, що секс може викликати передчасні пологи. Але останні дослідження вчених підтвердили іншу версію: секс не викликає передчасні пологи. Чоловіча сперма підвищує еластичність шийки матки. Тому, коли жінка впевнена в чистоті чоловіка, можна практикувати незахищений секс.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні