Болі в області таза: причини

Чого болить низ живота. Основні причини болю в області тазу. Які захворювання в області тазу небезпечні, а які ні слід знати всім жінкам.

Болі в області тазаБолі в області таза

Тазовими називаються болі, що локалізуються в області нижче пупка. Іноді тазові болі вказують на серйозні, загрозливі для життя стани. Для встановлення точного діагнозу потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Причини апендициті

Основними симптомами запалення апендикса є сильна біль у правій нижній частині живота, нудота і блювота, лихоманка. При першій підозрі на апендицит необхідно терміново викликати швидку допомогу. Через розрив апендикса гній може проникнути в черевну порожнину і викликати перитоніт, що дуже небезпечно для життя.

Причини синдромі подразненого кишечника

Це стан хронічного порушення роботи травної системи. Пацієнт з СРК регулярно випробовує болі в животі через спазми, здуття живота, проносу або запору. Лікування полягає у купіруванні симптомів захворювання за допомогою правильної дієти і медикаментів.

Причини хворобливих овуляциях

Якщо болі виникають кожен місяць в районі 14 дня циклу, то причиною неприємних відчуттів, швидше за все, є овуляція. Під час овуляції з яєчника яйцеклітина вивільняється разом з невеликою кількістю рідини і крові, які можуть дратувати очеревину. Біль може бути локалізовані внизу живота праворуч або ліворуч і проходить протягом декількох годин.

Болі в області таза при передменструальному синдромі

ПМС може проявлятися болями в животі, попереку, мігренню, підвищенням чутливості грудей і появою акне. Це пов’язано з гормональними змінами в організмі жінки. Стрес, недолік фізичної активності та авітамінози можуть підсилити прояв цих симптомів.

Причини менструальної болю

Болі при менструації, як правило, спостерігаються в нижній частині живота або в попереку і тривають від одного до трьох днів. Знеболюючі таблетки або спазмолітики знімуть больовий синдром.

Позаматкова вагітність — небезпечні причини болю в області тазу

Позаматкової називається вагітність поза порожнини матки (частіше всього імплантація відбувається в порожнині фаллопієвій труби, іноді в черевній порожнині). Різкі болі, судоми, вагінальні кровотечі, нудота та запаморочення можуть вказати на позаматкову вагітність. Цей стан вимагає термінового оперативного лікування.

Причини болю: запалення тазових органів

Одним з найбільш серйозних ускладнень ЗПСШ є запалення тазових органів. Основними симптомами запального процесу в порожнині малого тазу є біль у животі, лихоманка, виділення з піхви, біль під час статевого акту і сечовипускання.

Кіста яєчника — нешкідливі причини болю в області тазу

Коли дозріває фолікул, настає овуляція, і яйцеклітина залишає яєчник. Коли овуляція не наступає, яйцеклітина залишається в фолікулі. У цьому випадку на місці фолікула залишається пухирець, наповнений рідиною. Це можливо навіть у разі настання овуляції, якщо тканина після розриву закривається, набухає, утворює порожнину з рідиною. Як правило, кіста яєчника нешкідлива і зникає самостійно через декілька циклів, але великі кісти можуть викликати болі в області таза.

Можливі причини: міома матки

Найчастіше міоми з’являються у жінок у віці 30-40 років і не призводять до виникнення якихось проблем зі здоров’ям. Тим не менш, деякі жінки скаржаться на болі в животі і попереку, неможливість зачаття або хворобливі відчуття під час статевого акту.

Інші причини: ендометріоз

У деяких жінок тканини ендометрію починають рости в місцях, для цього не призначених (наприклад, у яєчниках, маткових трубах, сечовому міхурі, кишечнику). У визначений день циклу ця тканина повинна зруйнуватися і покинути тіло, але у разі ендометріозу це неможливо. Ендометріоз викликає болі під час статевого акту і місячних.

Причини болю в області тазу у інфекціях сечовивідних шляхів

До симптомів цього патологічного процесу належать біль у тазі, хворобливе сечовипускання, часті позиви до сечовипускання. Інфекції сечовивідних шляхів потребують негайного лікування, адже у разі проникнення мікробів до нирок може виникнути необоротне їх пошкодження.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні