Болить десна біля зуба мудрості

Зуби мудрості з’являються у людини в останню чергу у віці після 18 років, коли щелепа вже повністю сформована. Процес утворення корінних зубів, іменованих «вісімками», відбувається довго і болісно, нерідко супроводжуючись збільшенням лімфатичних вузлів і підвищенням температури. Завдяки крайнього розташуванню і більш пізнього періоду освіти «вісімки» в процесі розвитку можуть відхилятися, викликаючи деформацію відсталої і десенной тканини. У цей час людина відчуває, що у нього болить десна біля зуба мудрості, з’являється неприємний запах з ротової порожнини і опухає щока.

Причини запалення ясен

Вчені вважають, що еволюція стала причиною зменшення розмірів щелепи, в той час як конфігурація зубів залишилася колишньою. Для зубів мудрості вже не залишається вільного місця на зубній дузі. Їх поява в більшості випадків супроводжується запаленням, але навіть у однієї людини процес прорізування в області верхньої і нижньої щелепи може істотно відрізнятися.

 • При нормальному протіканні процесу відчувається набрякання тканини, дискомфорт, трохи болить десна біля зуба мудрості, з’являється бажання прикусити щось тверде. У цьому разі не слід акцентувати увагу на проблемі, так як неприємні симптоми зникнуть протягом 10-15 днів і їх краще перетерпіти.
 • Поява останніх корінних зубів викликає запалення, обумовлене утворенням над зубом пародонтальної капюшона, нависающего над коронкою. У ньому накопичуються мікроорганізми, самостійно позбавитися від яких практично неможливо. Гнійний процес супроводжується підвищенням температури, набряком, болючим ковтанням, інтенсивної ниючим болем у скронях і вухах. Явище отримало назву перикоронарит, ігнорування якого може привести до руйнування зубів, нагноєння в окісті і поширенню абсцесу на м’які тканини, що загрожує утворенням флегмонов, купірувати які оперативним шляхом можна тільки в стаціонарних умовах . Затягування лікування і поширення набряку на жувальну м’яз призводить до утруднення відкривання ротової порожнини, що може призвести до повної неможливості відкрити рот.
 • Поради фахівців

 • Щоб уникнути ускладнень при прорізуванні «вісімок» слід відвідати стоматолога, за направленням якого робиться рентгенівський знімок, необхідний для прийняття рішення про лікування або видалення «вісімки». Максимальну інформативність дає плівковий і цифровий знімок обох щелеп, що дозволяє оцінити наявність вільного простору для зуба мудрості і ступеня його впливу на сусідні різці. Дентальное зображення зуба мудрості для оцінки загального стану зубного ряду є недостатнім.
 • У період прорізування «вісімок», який може затягнутися на кілька місяців, потрібно звертати увагу на температуру тіла, слизові оболонки і стан ясен. Тривалість остаточного формування коренів, що досягають у деяких випадках 5-і штук, становить 3-4 роки.
 • При зрізанні запального капюшона виникає ймовірність його неодноразового появи знову. Якщо потреби у збереженні останніх корінних зубів немає, то при появі запальних процесів їх слід видалити.
 • У цей період потрібно ретельно доглядати за порожниною рота, використовуючи в якості дезінфікуючих засобів бальзами, трави, розчин фурациліну або марганцівки.
 • запис в діагностичні центри України
  Поле обязательно для заполнения
  Поле обязательно для заполнения
  Запис здійснюється через сервіс Лікарні