Болить зуб під коронкою, що робити?

Під коронкою ніколи не повинно бути болі. Якщо вона з’явилася, значить, лікар неправильно підготував зуб. Це можливо за його несумлінність, а пацієнтові доводиться шукати іншого стоматолога. Уникнути цього не вдасться, але, якщо біль виник далеко від дому, в дорозі або на вихідні дні, доводиться знімати її народними засобами. Якщо у Вас зараз болить зуб під коронкою, що робити для термінового зняття болю, розповідає ця стаття. Також Ви дізнаєтеся, чому при першій можливості треба йти до стоматолога.

Чим зняти біль під коронкою?

Якщо можливості потрапити до стоматолога немає, полегшити свій стан можна народними методами або лікарськими препаратами:

 • Прийняти знеболювальний та протизапальний, наприклад, таблетку ібупрофену. Ліки зменшить чутливість нервів у пульпі, допоможе протриматися кілька днів. Слід врахувати, що приймати ібупрофен бажано не більше 3-х днів. Якщо причиною болю було невелике запалення ясен, цей засіб може вилікувати його. Але при повторному появі симптому краще відразу йти до стоматолога.
 • Подрібнити таблетку валідолу в порошок, розвести кип’яченою водою до кашки. Втирати в ясна в місці, прилеглому до коронці.
 • Полоскати порожнину рота 1-2 хвилини аптечним засобом Ротокан. Розвести 1 ч. л. рідини в склянці води, полоскати 3 рази в день.
 • Причини болю під коронкою

  Якщо біль триває, йти до стоматолога слід негайно. Причиною такого стану, швидше за все, є неякісне пломбування пульпи. Перед протезуванням, як правило, видаляють нерви, чистять і пломбують канали. Найменше відхилення від технології підготовки може призвести до неповного пломбування та, в подальшому — інфікування, запалення тканини. Якщо не починати лікування, може початися абсцес.

  Ще одна причина — запалення ясен в місці примикання до неї коронки. Це відбувається, якщо неправильно підігнаний її розмір. Досить частки міліметра, щоб вона врізалася в десну і призвела до її запалення. Саме тому важливо звертати увагу на найменший дискомфорт ще на етапі її примірки. Якщо таке сталося в перші дні після установки, часто буває досить полоскати ротову порожнину протизапальним засобом. З часом тканина звикає до коронці, знімається запалення. Але це відбувається не завжди, і тоді лікар робить коригування її розміру.

  Що зробить стоматолог?

  Він в першу чергу зніме коронку і зробить рентгенівський знімок зуба. Від результатів залежатимуть наступні дії: лікувати або видаляти зуб. Майже завжди його вдається зберегти, якщо звернутися до стоматолога відразу. Після лікування на зуб поставлять ту ж саму коронку або, якщо це неможливо, доведеться замовляти нову.

  Другий варіант необхідний, якщо стара коронка сильно зношена. Вона може нещільно прилягати до десні і знову стати джерелом розмноження мікробів і запалення. Також вона може не підійти по розмірах після додаткового обпилювання зуба. Крім цього, Ви можете скористатися нагодою і поставити нову, сучасну коронку.

  запис в діагностичні центри України
  Поле обязательно для заполнения
  Поле обязательно для заполнения
  Запис здійснюється через сервіс Лікарні