Бородавки на руках — лікування і причини

Бородавки завжди неприємне явище, а якщо ще бородавки на руках у жінки, то це взагалі катастрофа, так як вони заважають власниці. Ні, не своєю хворобливістю, а зіпсованої зовнішністю і реакцією оточуючих. Біда полягає в тому, що бородавки не виникають поодинці, а розташовуються на шкірі групами. І якщо молоді новоутворення не такі помітні, більш старі вже значно підносяться над поверхнею шкіри, набувають темний колір, грубіють, стають шорсткими. Нерідко тіло наросту вкрите чорними крапками — капілярами.

Крім неестетичного вигляду бородавка на пальцях рук небезпечна можливістю подальшого поширення по тілу, травматизація її (що для рук не рідкість) може привести до малігнізації, тобто переродження в злоякісну пухлину. Тому кожну представницю прекрасної статі, кого спіткала горбиста неприємність, турбує питання про те, як лікувати бородавки на руках.

Читаючи нашу статтю, ви отримаєте відповідь, але для початку необхідно визначитися з тим, що викликає появу бородавок на шкірі.
Бородавки на руках: причини
У медичних і косметологічних колах першочерговою причиною появи бородавок вважають папилломовирус людини, який присутній в будь-якому організмі в прихованому стані. Коли імунна система слабшає, це відкриває двері для ураження різного роду мікробами. Віруси активізуються, викликаючи зростання новоутворень, відомих нам, як бородавки. Різниця в імунній відповіді організму пояснює нам, чому у одних людей папилломовирус викликає появу наростів, а в інших — ні.

Вивести бородавки на руці можливо, але гарантій, що вони не з’являться знову, немає тому що, насамперед, необхідно стежити за своєю імунною системою, приймати вітаміни, зміцнювати організм.

У дитячому віці імунітет ще не зрілий, не усталений, адаптаційні можливості організму слабкі, тому бородавки на руках у дитини — не рідкість. Але в цьому віці нарости мають властивість, як з’являтися, так і раптово зникати.

Ще одна причина появи бородавок — недостатня гігієна рук. Адже руки — це те, що контактує з зовнішнім світом. Рукостискання, поручні в громадському транспорті, ручки дверей і краників в громадських місцях — все є потенційним ризиком для зараження бородавками, особливо, якщо на руках присутні мікротріщинки або ранки.

Постійний контакт з вологим середовищем або надмірна пітливість рук теж фактор ризику, який може спровокувати появу доброякісних новоутворень.
Різновиди бородавок
Дивно, але один і той же вірус може проявляти себе по-різному. Фото бородавок на руках виглядає огидно, але наскільки ж гірше вони виглядають насправді! Поки вони тільки починають зароджуватися, їх колір не відрізняється від кольору шкіри, а при промацуванні ледь можна намацати невеликий горбок. По мірі старіння бородавки діляться на підвиди:

  • Вульгарні бородавки, підносяться над шкірою, мають жовтуватий або коричневий відтінок за рахунок рогових шкірних нашарувань. Такі бородавки є найпоширенішими серед усіх їхніх видів;
  • Плоскі бородавки, схожі видом на родимки або веснянки. Дивлячись на такі бородавки, людина не здогадується, що хворий ними;
  • Старечі бородавки, темні, полущені, вельми неестетичні;
  • Юнацькі бородавки, світлі, дрібні, абсолютно безболісні. Мають властивість зникати після гормональної перебудови організму.

Лікування наростів на руках
Бородавки на руках мають на увазі комплексне лікування: консервативне, хірургічне та народне.

Консервативне лікування полягає у використанні засобів некротизирующих, кератолизирующих або заморожують. Серед подібних препаратів високою ефективністю володіють: Солкодерм, Вартек, Салипод (пластир), Медіпласт і їм подібні. Вибір засобів здійснює лікар-дерматолог.

Поряд з медикаментозними засобами призначають препарати, витаминизирующие і зміцнюють імунітет: Центрум, Вітрум, Тактивін та інші (строго за призначенням лікаря).

Видалити бородавки на руках можна за допомогою хірургії. Великою популярністю користується лазерне видалення, але й донині ще вдаються до видалення електричним струмом.

Перед усуненням бородавок необхідно здати відповідні аналізи, переконавшись, що новоутворення — доброякісні. Але, жоден спосіб позбавлення від них не дає 100% гарантії, так як вірус, що живе в організмі, може активізуватися знову в будь-який момент.

Методи народної медицини дозволяють вилікувати бородавки на руках, не вдаючись до медикаментів і оперативного втручання. З подібних методів, які широко поширене натирання наростів полином, часником, цибулею або чистотілом, а також усунення з допомогою кислот: оцтової та саліцилової. Це лікування займає багато часу, якого немає у дівчат, які бажають, щоб руки завжди виглядали бездоганно. Тому до цих способів боротьби з бородавками вдаються вкрай рідко.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні