Дисплазія шийки матки. Симптоми і лікування.

Дисплазією шийки матки називається патологічний процес, що характеризується порушенням нормального цитологічного (клітинного) і гістологічного (тканинного) будови матки. Зазвичай причиною цього стану є папіломавірусна інфекція.

Клінічні ознаки

Тривалий час дисплазія шийки матки протікає безсимптомно. Як правило, діагностується даний патологічний процес під час огляду шийки матки в дзеркалах. Клінічні симптоми є неспецифичными і неяскравими.

Зазвичай вони включають в себе наступне:

  • поява контактних кров’янистих виділень під час статевого акту;
  • безпліддя-за порушення нормального функціонування цервікального епітелію;
  • патологічні виділення з статевих шляхів, які пов’язані з наявністю інфекційного процесу в статевих шляхах жінки.

Больовий синдром для дисплазії цервікального епітелію не характерний, саме тому пацієнтки пізно звертаються за медичною допомогою.

Діагностика

Корисна порада!Виявлення дисплазії шийки матки повинно бути своєчасним, так як даний стан є передраковим. Зазвичай через якийсь час (тривалість світлого проміжку залежить від ступеня дисплазії) може розвинутися злоякісний онкологічний процес.

З метою виявлення дисплазії цервікального епітелію рекомендується проведення наступних діагностичних тестів:

  • кольпоскопія (вивчення шийки матки з використанням мікроскопа), в тому числі і розширена кольпоскопія (використання спеціальних проб);
  • цитологічне дослідження мазка з цервікального каналу і піхвової частини шийки матки, особливо в області змінених її ділянок;
  • діагностика інфекційного ураження (використовується серологічне дослідження або ПЛР-діагностика, особливо для виявлення папіломавірусу).

«Золотим» стандартом діагностики дисплазії шийки матки є гістологічне дослідження. Матеріал для нього отримують шляхом біопсії, особливо з області змінених ділянок цервікального епітелію.

В залежності від вираженості патологічних відхилень розрізняють три ступеня тяжкості дисплазії, причому третя ступінь розглядається як облігатного передраку.

Таким чином, дисплазія шийки матки — це гістологічний (менш достовірний цитологічний) діагноз, так як клінічні прояви тривалий час відсутні.

Що таке дисплазія шийки матки, чим вона небезпечна, як її попередити?

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні