Допомагають насіння подорожника при безплідді?

Насіння подорожника часто називають ліками від усіх хвороб, в тому числі і від безпліддя. Однак вони не панацея, і хоча позитивний ефект існує, вилікувати ними всі види безпліддя неможливо.

Розібратися в причині

Потрібно зрозуміти головне: народна медицина ефективна лише у вузькій сфері та може усунути конкретне нездужання. То ж і подорожником. Насіння подорожника при безплідді допомагають лише в тому випадку, якщо воно викликано запальними процесами в маткових (фаллопієвих трубах). Контакт між яєчником і трубою втрачається, що перешкоджає злиття статевих клітин, а якщо це сталося — загрожує позаматковою вагітністю. Насіння рослини містять глікозид аукубін, який знімає запалення. Прохідність труб відновлюється, зменшуються спайки, і жінка може завагітніти.

Існує інформація про те, що подорожник допомагає при чоловічому безплідді та покращує рухливість сперматозоїдів і їх життєздатність. Однак це не підтверджено дослідженнями, тому однозначної ефекту чекати не варто. Як і будь-які трави, насіння подорожника мають ряд протипоказань. Небажано застосовувати відвар людям, схильним до тромбоутворення та хворим гастритом з високим рівнем кислотності. Не забувайте також, що він має сильну проносну дію.

Правильно застосовувати

Як і будь-які ліки, насіння подорожника при безплідді хороші, якщо тільки знати міру. Для цього столова ложка сухих неошелушенных насіння заливають теплою водою і протягом 10 хвилин настоюється. Проціджений відвар вживається в теплому вигляді не більше ніж по одній ложці від двох до чотирьох разів на день. Краще готувати свіжий відвар щодня. Якщо через три місяці результатів немає, варто звернутися до лікаря.

Під час лікування не завадять лікувальні ванни з листя подорожника. Готуються вони наступним чином: 50 г листя настоюється в літрі гарячої кип’яченої води і виливають у ванну. Потрібно почекати, поки температура води не досягне 37 градусів, і прийняти ванну. Ця процедура має загальним тонізуючою дією, добре допомагає при рясних менструаціях, зменшує біль. Можна поєднувати пиття відвару з прийомом гормональних препаратів, але при цьому потрібно враховувати «пофазовую» схему вживання насіння.

Якими б властивостями не володіли трави, допомога лікаря в будь-якому випадку буде більш результативною. Тому насіння подорожника краще використовувати не як самостійне ліки, а як доповнення до професійного лікування.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні