Допоможуть свічки при аднекситі?

Аднекситом називають запалення придатків у жінок в гострій формі. Захворювання виникає внаслідок проникнення в маткові труби і яєчники стафілококів, стрептококів, грибків кандида та кишкової палички. В придатки інфекція проникає в основному з піхви (при статевому акті або внаслідок неправильної інтимної гігієни), хоча відомі випадки зараження через кров, при операційному втручанні. Навіть ангіна може послужити відправною точкою для аднекситу.

Небезпека цього захворювання в тому, що первісне протягом його безсимптомно. Аднексит не дає про себе знати, вичікуючи ослаблення імунної системи. Коли ж захист слабшає, у жінки місячний цикл стає нерегулярним і болючим. Якщо вона вчасно не зверне на це увагу і не проконсультується з гінекологом, то запалення придатків викличе постійний набряк. Просвіт поступово звузитися і прохідність маткової труби порушиться.

Так як природа аднекситу інфекційна, то й захворювання лікується за допомогою антибіотиків. Звичайно, точно визначити потрібний антибіотик може тільки лікуючий лікар. Але таке лікування, як відомо, має в достатній кількості серйозні побічні ефекти, як мінімум ослаблення мікрофлори і згасання імунітету. Тому його намагаються доповнювати фізіотерапевтичними процедурами і фітотерапією.

Свічки при аднекситі призначають трьох типів: знеболюючі (ректальні), відновлюють мікрофлору (вагінальні) і антибактеріальні (вагінальні). Перші можуть складатися з антипірину, аспірину і беладони або з диклофенаку натрію. Вони мають протизапальну дію, не пригнічуючи сам процес запалення. Тобто біль проходить, а аднексит залишається. Свічки при аднекситі з лактобактеріями покликані відновити порушену антибіотиками мікрофлору. Але безпосередньо знищенням збудника хвороби, тобто інфекції, займається третій вид свічок — антибактеріальні. Не завжди антибіотик прописується у вигляді свічок. Але саме такий спосіб прийому антибіотика гарантує більш швидке попадання ліків до місця призначення. Слизова піхви швидко всмоктує активні компоненти.

На жаль, навіть антибіотики в будь-якому вигляді не можуть вилікувати запущений аднексит, що переріс у пельвіоперитоніт. Ще одна небезпека — прийом антибіотиків, не пов’язаних з лікуванням запалення придатків. Під час стоматологічних операцій, при ангінах і бронхітах, навіть в деяких молочних продуктах присутні антибіотики. Часте вживання їх «тренує» бактерії, що викликають аднексит. І в якийсь момент виявляється, що вже немає більше лікарських засобів, здатних боротися з інфекцією.

Що ж робити жінкам? Не лінуватися раз на півроку проходити гінекологічне обстеження, дотримуватися гігієни і зберігати вірність партнеру, щоб уникнути ускладнень.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні