Гарднереллез — бактеріальний вагіноз у жінок

Гарднерельоз (бактеріальний вагіноз) — вагінальний дисбактеріоз, який пов’язаний з різким якісним і кількісним порушенням нормальної мікрофлори піхви, зниженням кількості лактобактерій та подальшим розмноженням умовно-патогенних мікроорганізмів, у тому числі гарднерели.

Захворювання характеризується появою рясних виділень із піхви, які мають неприємний запах і сірий відтінок.

Нелікований бактеріальний вагіноз підвищує ризик розвитку захворювань жіночої статевої сфери запального характеру і невиношування вагітності.

Захворювання спостерігається у двадцяти відсотків жінок репродуктивного віку.

Причини появи гарднереллеза

Гарднерельоз виникає ка якийсь дисбаланс в складі нормальної природної мікрофлори піхви, коли починають переважати «нефизиологичные» види мікроорганізмів (гарденелла). Нормальну мікрофлору піхви можуть порушувати різні зовнішні і внутрішні фактори.

 • часта і недавня зміна статевого партнера;
 • несприятлива екологія;
 • венеричні захворювання;
 • нераціональне, незбалансоване харчування, дієти з низьким кількістю молочно-кислих продуктів;
 • застосування протизаплідних засобів (вагінальних засобів, що містять 9-ноноксинол, гормональних препаратів, презервативів зі сперміцидної мастилом);
 • використання антибактеріальних лікарських засобів (у тому числі мазей, свічок);
 • носіння одягу і білизни з синтетичних матеріалів, які щільно облягають фігуру;
 • використання гігієнічних засобів (тампонів, прокладок, парфумованих засобів інтимної гігієни).
 • зниження рівня імунітету, імунодефіцитні стани;
 • ендокринні зміни і порушення (в тому числі і вагітність);
 • хронічні захворювання, дисбаланс мікрофлори сечостатевого і кишкового тракту;
 • фізична і емоційна перевтома, стрес.
 • Ознаки і симптоми бактеріального вагінозу

  Гарднерельоз має протягом, яке дещо схоже на таке при запальних захворюваннях жіночих статевих органів.

  При цьому захворюванні спостерігаються патологічні виділення з піхви, однорідні, пастоподібні, сірувато-білого кольору, з неприємним «рибним» запахом, свербіж, печіння, дискомфорт при статевому контакті і сечовипусканні.

  Бактеріальний вагіноз супроводжується змінами запального характеру у піхві, шийці матки, уретрі.

  При застосуванні внутрішньоматкових спіралей, після переривання вагітності, місячних і пологів, дане захворювання може ускладнюватися запаленням придатків матки, ендометритом.

  Гарднереллез — вплив на вагітність

  Бактеріальний вагіноз призводить до розвитку запального процесу в піхві вагітної жінки. Гарднерели не можуть потрапити в організм плода за допомогою плаценти, якщо інфікування відбувається під час пологів, то воно проходить практично завжди безслідно, так як дані збудники не є высокопатогенными мікроорганізмами.

  У складних випадках, якщо не було проведено своєчасне і адекватне лікування, запущений бактеріальний вагіноз призводить до розвитку захворювань выпарительного характеру органів статевої системи, а також сечостатевих шляхів з частими загостреннями, патологічними кровотечами з матки, передчасного розриву при пологах плодових оболонок, післяпологовому ендометритів. Можливе народження дитини з дефіцитом ваги, розвиток пневмонії немовляти та інших патологічних станів.

  Діагностика гарднереллеза

  Для підтвердження діагнозу бактеріального вагінозу після консультації гінеколога беруться мазки з піхви. В діагностиці даного захворювання значення має не тільки виявлення гарднерел, скільки їх кількість, а також співвідношення у складі піхвового секрету мікроорганізмів.

  Гарднерели можуть бути присутніми під піхвової мікрофлори більшості здорових жінок, при цьому не розвивається дисбактеріоз.

  — жолоб пацієнтки і клінічних симптомів ( наявність пастоподібних, однорідних виділень сірувато-білого кольору);

  — присутності «ключових» клітин у мікроскопії мазка з уретри і піхви;

  «Ключовими» клітинами називаються епітеліальні клітини, обліплені гарднерелами. Цей ознака є вкрай важливим у діагностиці гарднереллеза.

  Добавить комментарий

  запис в діагностичні центри України
  Поле обязательно для заполнения
  Поле обязательно для заполнения
  Запис здійснюється через сервіс Лікарні