Грві під час вагітності

Профілактика та лікування ГРВІ у майбутніх мам

Загальновідомий факт, що будь-яке захворювання вагітної жінки позначається на плоді. Майбутні мами намагаються берегтися, але за 9 місяців складно уникнути застуд при зниженому імунітеті, якими характеризується цей період. Таким чином, запобігає імунний конфлікт між майбутньою мамою і плодом і забезпечується нормальний розвиток дитини. ГРВІ під час вагітності — небезпечне захворювання, особливо, якщо зараження сталося в першому триместрі, коли плід формується.

На ранніх термінах вірусні інфекції небезпечні тим, що можуть спровокувати вади розвитку плода, оскільки ГРВІ надають руйнівний вплив на багато органів і системи і можуть торкнутися малюка. І якщо зараження відбулося, підвищується ризик переривання вагітності. А це дуже болюче питання. Тому у першу чергу необхідна профілактика ГРВІ при вагітності.

Як берегтися від вірусних інфекцій

На ранніх термінах вагітності прийом будь-яких препаратів вкрай небажаний і майбутнім мамам рекомендують здійснювати профілактику і лікування з допомогою народних засобів. Якщо додатково дотримуватися деякі правила поведінки під час епідемій ГРВІ, прийняті у всьому світі, то можна уникнути зараження, як на першому триместрі, так і під час всієї вагітності:

 • перед виходом на вулицю змастити слизову оболонку носових порожнин 0,25% оксоліновою маззю;
 • на вулиці і в громадських місцях носити респіратор;
 • максимально обмежити кількість контактів;
 • приймати вітаміни і біодобавки, погодивши їх з лікарем;
 • промивати носову порожнину і полакать горло після відвідування громадських місць;
 • завчасно провести вакцинацію;
 • регулярно вживати соки зі свіжих овочів і фруктів (вони містять фітонциди, що пригнічують ріст і розвиток шкідливих мікроорганізмів).

Симптоми вірусної інфекції

ГРВІ викликають віруси, які виділяються при розмові, чханні і кашлі — повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період триває до 5 днів до прояву перших ознак захворювання. ГРВІ супроводжується підвищенням температури, сухим кашлем, захриплістю голосу, прозорими виділеннями з носа або його закладеністю. Якщо інфекція носить бактеріальний характер, то виділення з носоглотки можуть мати зеленуватий колір. Саме захворювання триває від півтора до двох тижнів.

Частіше ГРВІ може з’явитися навесні і восени, під час адаптації організму до наступного сезону, коли перепади температур можуть викликати переохолодження організму. Більшість хворих намагаються перенести хворобу на ногах і заражають інших людей. Таким чином, кількість хворих істотно збільшується. З усіх застуд найнебезпечніша — це грип. Він починається гостро і перебіг хвороби характеризується нападами: різко піднімається температура, виникають м’язові болі, з’являється ломота в суглобах і сильна слабкість. Лікування грипу обов’язково для майбутньої мами.

Лікування ГРВІ

Якщо вагітна жінка заразилася вірусною інфекцією необхідно неухильно дотримуватися правил, оскільки нехтування ними небезпечні для життя малюка, особливо на першому триместрі вагітності:

 • не пускати ситуацію на самоплив і лікувати хворобу;
 • приступити до лікування при появі перших ознак захворювання;
 • викликати додому лікаря;
 • ні в якому разі при вагітності самостійно приймати рішення про вибір медикаментозних препаратів і не приймати нічого, не порадившись з лікарем;
 • протягом перших 3 днів бездоганно дотримуватися постільного режиму;
 • регулярно провітрювати приміщення;
 • дотримуватися молочно-рослинну дієту;
 • більше пити, для виведення токсинів з організму.

ГРВІ після 12 тижнів вагітності

По закінченню 12 тижнів всі органи малюка сформовані і глибоких пороків, таких, як на ранніх термінах, у малюка ГРВІ викликати не зможе. Але є небезпека розвитку у вагітних фето-плацентарної недостатності і гіпоксії плода. Наслідки плачевні — підвищується загроза передчасних пологів. Лікувати захворювання необхідно, але лише дотримуючись рекомендацій лікаря, оскільки грип може викликати пневмонію, ангіна — захворювання нирок, ГРВІ — хронічний бронхіт. Ситуація ще більше ускладнитися, як для мами, так і для малюка. А лікування народними засобами доступно всім і жінкам під час вагітності. Вони сприяють поліпшенню стану здоров’я в цілому.

Лікування ГРВЗ народними засобами

Нежить можна лікувати промивання носових порожнин йодо-сольовими розчинами і трав’яними зборами. Кашель швидко проходить після регулярних інгаляцій картопляним пором. Температуру можна знизити чаєм з сушеної малини, квітів липи, сушених яблук, протертою з медом журавлиною і соками буряка або моркви. В якості засобу для відхаркування можна приймати чай з листя подорожника, мати-й-мачухи, чербеца, чорної смородини і багна або цибулевий сироп.

Препарати, категорично заборонені вагітним:

 • Бади;
 • Аспірин і всі препарати, що його містять, такі як Колдрекс і Еффералган;
 • переважна більшість антибіотиків;
 • Амбробене і Амброксол (особливо в першому триместрі);
 • настоянки і відвари з календули;
 • небажано застосування Глазолина і Нафтезина;
 • ні в якому разі не робити ножні ванночки.

Препарати, безпечні для вагітної жінки

Існують медикаментозні препарати, які безпечні для людського організму в будь-який період: і при вагітності і в період лактації. Як правило, вони містять виключно натуральні компоненти: витяжки та олії рослин, вітаміни, мінеральні складові. Безпека медикаментів вказується в інструкції в розділі протипоказання. Тим не менш, консультація з лікарем не завадить майбутній мамі, оскільки тільки лікуючий лікар знає всі нюанси вашого стану.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні