Лейкоплакія у жінок — не привід панікувати, але варто задуматися!

Дистрофічні зміни епітелію всередині піхви біля входу в цервікальний канал отримали назву лейкоплакія шийки матки. Вони виражаються у безболісному белесом нальоті на підставі шийки, який іноді виявляється тільки при гінекологічному огляді. Таким чином, лейкоплакія шийки матки — це білі бляшки ороговілого епітелію, що виникають під впливом порушених імунних процесів, запальних захворювань та інших патологій жіночої статевої сфери. Але точну причину їх появи може виявити тільки досвідчений лікар.

Зміст:

 • Можливі причини лейкоплакії шийки матки
 • Симптоматика лейкоплакії
 • Способи лікування лейкоплакії
 • Народні способи
 • Лейкоплакія і вагітність


Можливі причини лейкоплакії шийки матки
Зміни кольору епітелію слизової матки викликають різні причини. Серед них виділяють:

 • Вроджену патологію (зустрічається вкрай рідко);
 • Зміни на фоні дисплазії матки;
 • Папіломавірус людини;
 • Вірус герпесу;
 • Ранній початок статевого життя;
 • Зміни на тлі раку шийки матки;
 • Недолікована ерозія;
 • Механічні травми шийки (тріщини, подряпини);
 • Молочниця та інші вагинозы;
 • Дисфункція яєчників.

Повернутися до змісту

Симптоматика лейкоплакії
Лейкоплакія небезпечна тим, що не має власних симптомів. Тому жінки, які роками ігнорують похід до гінеколога, можуть не знати про свою хворобу, який буде вільно прогресувати. Виділяють кілька видів лейкоплакії:

 • Плоска (вогнищева лейкоплакія);
 • Бородавчаста (горбиста, луската);
 • Ерозійна (поєднується з ділянками, ураженими ерозією);
 • Атипова (супроводжується варикозом, вивернутими краями епітеліальної тканини та іншими патологіями).

Так як лейкоплакію часто супроводжує інше гінекологічне захворювання, то симптоми у неї можуть бути схожі: білі, неприємний запах, біль при статевому акті, свербіж.

Повернутися до змісту

Способи лікування лейкоплакії
Лікування лейкоплакії починається з усунення її причини, тому що вона не є захворюванням, а лише супроводжує різноманітним хворобам. Більш точний діагноз ставлять на основі додаткових аналізів, таких, як біопсія тканин. Якщо патологічних змін не виявлено, то пацієнтці просто необхідно періодично спостерігатися у гінеколога, якщо ж біопсія покаже, що лейкоплакія супроводжує дисплазії або онкології, то лікар призначить відповідне лікування. Зрозуміло, що методи лікування у різних груп пацієнток будуть відрізнятися.

У молодому віці лейкоплакію лікують радіохвилями або лазерним способом. У більш зрілому віці вдаються до електро — або радіохірургічною конізації. Іноді використовують заморожування патологічних вогнищ або припікання, але з усіх способів, які пропонуються, за відгуками жінок, лікування лазером — найбезпечніше і безболісне, з коротким терміном відновного періоду.

Проводиться терапія за показаннями: при виявленні грибкових фонових захворювань — антибактеріальна, при виявленні впл або герпесу — противірусна, при запальних явищах — протизапальна.

Повернутися до змісту

Народні способи
При стані лейкоплакії шийки матки, лікування народними засобами застосовується, але як доповнення до основного курсу терапії медикаментами. Коли лейкоплакія ще на 1 ступеня розвитку, використовують вагінальні лікувальні тампони і спринцювання, але без лікарського контролю ці заходи можуть тільки погіршити стан здоров’я.

На 2 ступені дисплазії матки, що супроводжується значними змінами епітеліальних тканин (велика лейкоплакія), лікування травами вже зовсім не ефективно.

Повернутися до змісту

Лейкоплакія і вагітність
Лейкоплакія шийки матки не є прямим протипоказанням для вагітності. Однак якщо у ваших найближчих намірах планування вагітності, то недуга рекомендується усунути до зачаття. Ще краще з’ясувати, від чого вона у вас з’явилася, і пролікувати фонове захворювання, особливо, якщо ви зібралися робити еко.

Для профілактики лейкоплакії слід приймати вітаміни, частіше бувати на свіжому повітрі, виключити стресові впливу, носити натуральну білизну, дотримуватись гігієни. Все це можливо в домашніх умовах.

Якщо під час виношування вам поставлений діагноз лейкоплакія, то не піддавайтеся паніці: сама по собі вона не страшна для плоду, а ось ваші переживання можуть позначитися на нього негативно. Виконуйте всі рекомендації лікаря, і ви зведете до мінімуму наслідки лейкоплакії для себе і для майбутньої дитини.

Отже, ви дізналися, що таке лейкоплакія, її причини виникнення, а також способи лікування. Своєчасні заходи профілактики, регулярне відвідування фахівця, сучасна діагностика і правильне лікування гарантують вам збереження здоров’я і психологічний спокій.

Повернутися до змісту

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні