Лікувальна гімнастика при грижі поперекового відділу хребта

Грижа поперекового відділу хребта виникає, як правило, у людей дорослого віку. Першопричиною є специфічна особливість даного відділу до сприйняття навантажень. Адже диски в ньому мають велику висоту, які з віком можуть просто випадати. Проявляється хвороба у вигляді сильних больових відчуттів в області попереку. Крім того, біль може поширюватися і на сідничний область. Щоб уникнути несприятливих наслідків, не слід нехтувати лікуванням цього захворювання. При перших же симптомах, раціональніше всього звернутися до лікаря за кваліфікованою допомогою.

Принципи лікувальної гімнастики при грижі поперекового відділу

Незалежно від роду захворювання хребта всім пацієнтам рекомендують виконання спеціальних гімнастичних вправ, покликаних зменшити біль, зупинити запальні процеси. Проте варто відзначити, що разом з лікувальною гімнастикою хворому призначають і медикаментозне лікування, і масаж, і дієту.

Не секрет, що лікувальна гімнастика при грижі поперекового відділу хребта сприяє зміцненню хребетного м’язового відділу. Як правило, вона полягає у виконанні нескладних фізичних вправ: згинань, розгинань, витягування хребта. Але не варто забувати, що у кожного хворого характер протікання захворювання різний. Саме тому гімнастичні вправи слід підбирати індивідуально.

Загальнообов’язкові вправи при грижі хребта

Для тих, у кого спостерігається грижа поперекового відділу чи остеохондроз хребта, ЛПФ виступає запорукою одужання. Адже лікувальна фізкультура при остеохондрозі хребта або будь-яких інших захворюваннях, пов’язаних з порушенням його роботи, запобігає розвиток тих небажаних процесів, які часто спостерігаються навіть у здорових людей.

Контроль м’язових тканин. Для того, щоб виконати дану вправу, достатньо лише лягти на спину, зігнути ноги в колінах і напружити м’язи живота. Час на виконання такої вправи повинна складати не менше 30-ти секунд (15-20 підходів). При цьому слід зазначити, що затримувати дихання зовсім не потрібно.

Зміцнення м’язів спини. Для того, щоб тримати в тонусі м’язи спини, достатньо виконувати щодня одне нескладна вправа. Необхідно лягти на спину, трохи зігнувши ноги в колінах і повільно тягнутися руками до колінним суглобам. Ця вправа буде корисним не тільки для спинних м’язів, але і для нормалізації преса.

Не менш ефективним вправою, попереджуючим і запобігає появі грижі поперекової, виступає зміцнення поперечних м’язів. Для цього лягаємо на спину. Далі, по черзі згинаємо в колінному суглобі то одну ногу, то другу. При згинанні лівої ноги приймаємо і проводжаємо її правою рукою. При згинанні правої ноги — використовуємо ліву руку. Варто також відзначити, виконуючи дану вправу ви повинні відчувати, як бічні м’язи навантажуватися. В іншому випадку, ніякого ефекту ви не відчуєте.

Виконуйте гімнастику щодня і ви обов’язково забудете про будь-яких хворобах хребта!

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні