Лікування тонзиліту у дітей

Одним з найбільш поширених захворювань, з якими доводиться стикатися діткам, є хронічний тонзиліт. Як стверджують професійні лікарі, під цим захворюванням розуміється не просто запалення піднебінних мигдалин. Дана патологія є набагато більш серйозною і, в разі відсутності правильного і своєчасного лікування, вона може призвести до таких важких ускладнень, як тонзіллогенний сепсис, заглотковий і паратонзіллярний абсцес, інфекційний артрит, ревматизм, васкуліт, а також гломерулонефрит. Для того, щоб уникнути таких серйозних наслідків, дуже важливо не допустити переходу гострої форми тонзиліту в хронічну.

Тонзилит у детей

Основні причини захворювання тонзилітом

Найбільш часто тонзиліт у дитини виникає в результаті діяльності таких бактерій, як бета-гемолітичний стрептокок, а також гемофільна паличка. У більшості випадків це захворювання виникає в результаті зараження повітряно-крапельним шляхом, коли поблизу чхає або кашляє людина, вже хворий тонзилітом, або абсолютно здоровий носій бактерії. У зв’язку з цим, часто створюється враження, що дитина захворіла тонзилітом без якої-небудь видимої причини.

Симптоми тонзиліту у дітей

При захворюванні тонзилітом у дитини запалені мигдалини і втрачають свою основну захисну функцію, яка полягає у виробленні особливих імунних і біологічно активних речовин, призначених для активного придушення інфекцій, що проникають через ротоглотку в дихальні шляхи, а також шлунково-кишковий тракт пацієнта. Це супроводжується:

  • значним підвищенням температури;
  • виникненням головного болю, а також слабкість у всьому тілі;
  • запаленням лімфатичних вузлів;
  • болючими відчуттями в області горла, які починають посилюватися при кожному ковтанні.

Крім того, під час огляду горла дитини можна помітити набряклість, почервоніння, а також наявність гнійного нальоту, який покриває мигдалики.

Крім того, під час огляду горла дитини можна помітити набряклість, почервоніння, а також наявність гнійного нальоту, який покриває мигдалики. Слід мати на увазі, що подібні нальоти з’являються і у випадку захворювання на дифтерію. Однак, при тонзиліті, на відміну від дифтерії, наліт можна легко і безпроблемно зняти. Крім цього, в деяких випадках при тонзиліті у дитини не утворюється наліт на мигдалинах. Такий тип запалення називають катаральним.

Як правильно лікувати дитячий тонзиліт

Навіть у тому випадку, якщо захворювання здається незначним і несерйозним, лікуванні тонзиліту у дітей обов’язково повинно здійснюватися під суворим контролем професійного лікаря. Батьки повинні розуміти, що будь-яка самодіяльність в терапії може в кінцевому підсумку призвести до того, що захворювання придбає тяжку хронічну форму, а це загрожує суттєвими ускладненнями.

Для лікування дитячого тонзиліту лікарі призначають антибіотичні медичні препарати — головним чином, амоксиклав і флемоклав. В якості додаткової терапії також слід вживати вітамінно-мінеральні комплекси, які у своєму складі містять вітаміни А і С, вітаміни групи В і цинк. Дуже ефективними в даному випадку є і природні лікарські засоби — а особливо, корінь солодки, а також настоянки женьшеню, родіоли рожевої, аралії, китайського лимонника і елеутерококу.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні