Мастопатія

Що таке мастопатія? Мастопатія — це доброякісне ущільнення молочних залоз, яке діагностується у 30% жінок у віці до 35 років, а дами старше 40 років страждають їм у 60% випадків. Якщо говорити про прийняте Всесвітньою Організацією охорони Здоров’я визначенні, то воно звучить так: «мастопатія — хвороба фіброзно-кістозної природи, вона характеризується порушенням класичного співвідношення епітеліального до сполучного компонента, на тлі чого виникають різні проліферативні та регресивні зміни в тканинах молочної залози». Статистика говорить про те, що на тлі доброякісних новоутворень рак молочної залози виникає в 5 разів частіше.

Розрізняють дифузну, вузлову і змішану форму мастопатії. Діагностується захворювання за даними проведених рентгенограм, сканування за допомогою ультразвуку та морфологічного дослідження. Дифузна форма доброякісних утворень має свої підвиди: кістозна, залозиста і фіброзна мастопатія.

Велика частина фахівців, відповідаючи на питання що таке мастопатія і чому вона виникає, впевнені в тому, що причиною появи патологічного процесу є гормонального дисбалансу, наприклад, підвищення рівня естрогену на тлі зменшення кількості прогестерону. Тому таке захворювання, як мастопатія лікувати можна за допомогою гормональної терапії. Так само, крім гормональних порушень, мастопатію можуть викликати різні захворювання гінекологічного характеру. Існують дані, згідно з якими мастопатію в 90% випадків супроводжує міома матки, ендометріоз, аденоміоз та інші. На виникнення ущільнень у молочних залозах впливає порушення метаболізму жирних кислот, аборти, стреси, порушення в режимі харчування, зловживання м’ясними продуктами і вуглеводами. Обтяжливим фактором вважається спадковість: навіть якщо мастопатія була лише у сестри вашої матері, то ймовірність того, що її виявлять — понад 80%.

Цікаво, що одним із профілактичних засобів проти мастопатії лікарі вважають своєчасну вагітність і пологи (20-25 років), а також наявність не менше двох дітей і грудне вигодовування. Дуже часто мастопатію виявляють самостійно, так як новоутворення легко прощупуються під час огляду грудей перед дзеркалом. Якщо це відбувається на ранніх стадіях захворювання, то велика ймовірність запобігання раку і навіть повного лікування від доброякісних пухлин.

Мастопатія симптоми

Найчастіше дифузна мастопатія проявляється у вигляді постійних болів в області молочних залоз, особливо перед початком менструальних кровотеч. Зазвичай пацієнтки не звертають на них уваги, так як перед місячними біль у грудях досить поширене явище. Сигналом про те, що біль не відноситься до традиційної, має послужити те, що вона «віддається» в плече, під пахву або в область лопаток. Така біль збільшується при пальпації і натисканні, тканини всередині молочної залози ущільнюються, і з соска може з’явитися речовина, що нагадує молозиво. Проте всі ці симптоми проходять після менструації, тому багато жінок не вважають своїм обов’язком звернути на них більш пильну увагу. Цю форму лікарі називають мастодинией, і вона зустрічається у жінок до 30 років, так як її викликає збільшений вміст в крові гормону пролактину.

Мастопатія діагностика

На сьогоднішній день самим вірним способом діагностики мастопатії є мамографія або, як правильно називається це дослідження — рентгеномаммография. З її допомогою фахівець виявляє зміни в молочних залозах у 97% випадків. Це дослідження жінки в розвинених країнах обов’язково проходять 2 рази на рік, якщо вони входять у групу ризику. Після 50 років мамографію можна робити раз в рік. Це єдиний безпечний і точний метод визначення захворювання, всі інші мають лише допоміжний характер.

Мастопатія лікування

Якщо ви спробуєте ввести у пошуковику запит «мастопатія як лікувати», то з подивом виявите, що немає загальних схем лікування цього поширеного захворювання. Для успішного одужання необхідний індивідуальний підхід до кожної пацієнтки. Однак завжди лікування доброякісних новоутворень носить комплексний характер, воно дуже тривалий, іноді триває все життя. Головне — усунути причину, по якій з’явилася мастопатія. При лікуванні фіброзною або кістозної мастопатії використовують консервативні методи або хірургію. При діагностуванні вузликової форми або виявленні внутрипотоковых папілом показано виключно хірургічне втручання, щоб не втратити час і не дати доброякісної пухлини перетворитися в рак.

В якості додаткового засобу для лікування мастопатії російські лікарі їх НДІ Молекулярної медицини (їм. Сеченова) пропонують використовувати розроблене ними недавно засіб. Воно не тільки допомагає боротися з мастопатією, але й успішно використовується для профілактики захворювання. Препарат отримав ім’я Индинол. Його дія обумовлена цілеспрямованим знищенням змінених клітин всередині молочної залози, при цьому здорові клітини організму не зачіпаються. Индинол практично не має протипоказань і безпечний для пацієнтів будь-якого віку. Проведені клінічні випробування демонструють приголомшливий результат: 92% жінок з 500 випробовуваних повністю позбавилися від симптомів мастопатії. Жінки отримували Индинол щоденно по 300 мг (дві капсули на добу) протягом 6 місяців.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні