На якому терміні можна визначити позаматкову вагітність?

У більшості випадків діагностувати позаматкову вагітність досить складно. У зв’язку з тим, що у кожної жінки така патологія протікає індивідуально, точно відповісти на це запитання важко навіть професійні гінекологи.

В основному, позаматкову вагітність можливо визначити на ранніх термінах, адже перші симптоми цієї патології проявляються на 5-14 тижні вагітності. У рідкісних випадках позаматкова вагітність не супроводжується специфічними симптомами, діагностика проводиться вже на етапі розриву маткової труби, що відбувається через прикріплення плодового яйця в порожнині труби, замість прикріплення до стінки матки. Крім гострого болю, розрив маткової труби викликає сильне внутрішнє кровотеча і є небезпечним для здоров’я і життя жінки, і, тому, потрібно її негайна госпіталізація.

Як правило, симптоми та характерні ознаки,властиві позаматкової вагітності, виразно проявляються після останньої нормальної менструації протягом п’яти-дев’яти тижнів. Але у разі прикріплення заплідненої яйцеклітини не фаллопієвій трубі, а зокрема, при черевній позаматкової вагітності або при виникненні вагітності в розі матки, який є рудиментарним, точно визначити позаматкову вагітність саме на ранніх термінах проблематично, так як симптоми можуть проявитися пізніше звичайного.

Як правило, позаматкову вагітність можна визначити через 5-14 тижнів після настання вагітності. Практично завжди, при позаматкової вагітності, звичайний тест для визначення зачаття буває позитивним. Позаматкова вагітність у виняткових випадках може протікати при відсутності специфічних симптомів, і виявитися лише при плановому ультразвуковому дослідженні.

Характерними симптомами, за допомогою яких можна побічно визначити розвиток позаматкової вагітності, є:

— Відсутність менструації (аменорея). У виняткових випадках при позаматкової вагітності виникає вагінальне кровотеча, яка може збігатися у часі з початком чергової менструації. У таких випадках ускладнюється рання діагностика ектопічної вагітності;

— Різного роду болю в нижньому відділі живота — від незначних, до раптово різких, гострих болів;

— Рясніше, ніж при звичайній менструації, вагінальні кровотечі, яке може супроводжуватися невластивими больовими відчуттями;

— Непритомність, запаморочення, діарея, нудота або больові відчуття в районі плеча при прийнятті лежачого положення ( синдром відображеної болю, яка викликається роздратуванням діафрагми).

Точно діагностувати позаматкову вагітність на початкових термінах зможе тільки фахівець, грунтуючись на симптомах, результатах аналізів і ультразвукового дослідження за умови своєчасного звернення до нього.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні