Наскільки ефективна Визанна при ендометріозі?

Ендометріоз — одне з частих гінекологічних захворювань, при розвитку якого клітини внутрішнього шару маткових стінок розростаються, виходячи за межі даного шару. Від недуги, що проявляється кровотечами, запалення оточуючих тканин, болями, страждають жінки репродуктивного віку. При відсутності лікування можливе безпліддя.
Лікарі-гінекологи використовують різні схеми лікування в залежності від стану пацієнта. Для позбавлення від болю виписуються анельгетики. Показана також гормональна терапія, що включає оральні контрацептиви, препарати прогестерону та інші медикаменти. Наприклад, нерідко призначається «Визанна» при ендометріозі.

Даний препарат містить диеногест мікронізований — речовина, що пригнічує розростання тканин і сприяє атрофії вогнищ. Воно також володіє протизапальним ефектом і підвищує місцевий імунітет.

Важливо відзначити, що «Визанна», що приймається при ендометріозі за узгодженою з лікарем схемою, не чинить впливу на основні лабораторні параметри: на показники крові (загальні та біохімічні), на печінкові ферменти. При цьому варто знати, що активний компонент (диеногест) знижує рівень виробляються в яєчниках естрогенів і, відповідно, ймовірність настання вагітності.

Препарат має цілий ряд побічних ефектів, але (порівняно з іншими лікарськими засобами) вони можуть бути визнані достатньо легкими. Про зміни ваги, вимивання кальцію з кісток і припливи жару можна забути. У зв’язку з цим «Визанна» при ендометріозі призначається навіть тривалими курсами без побоювання зашкодити пацієнтці.

«Визанну» зазвичай приймають один раз на день, але цього достатньо, щоб знімати біль і планомірно зменшувати величину ураженої ділянки. Тобто препарат дозволяє відмовитися від прийому декількох засобів одночасно.

У складних випадках медики вдаються до хірургічного втручання, тобто видаляють вогнища ендометріозу шляхом резекції, лазерної вапоризації або електрокоагуляції.

Займатися самолікуванням неприпустимо! Це може призвести до неконтрольованих наслідків і спричинення тяжкої шкоди здоров’ю. Бо з питань лікування ендометріозу необхідно звертатися до кваліфікованого фахівця. Він оцінить стан шляхом огляду, призначить необхідні аналізи, дослідження і підбере актуальні методи боротьби з недугою.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні