Навіщо потрібно знати рівень ХГЛ при позаматкової вагітності?

Трубна, або як її ще називають — позаматкова вагітність — це патологія, яка здатна викликати важкі наслідки для здоров’я жінки. На щастя, такий вид вагітності зустрічається не так часто, всього лише в 2% випадків. Позаматкова вагітність найчастіше трубна. Хоча локалізація може бути і шийкова, і черевна. Проте це трапляється вкрай рідко. Запліднена яйцеклітина, проходячи через трубу, зупиняється з яких-небудь причин, і починається її імплантація в тому місці, де вона зупинилася. Таким чином, вагітність починає розвиватися в трубі. Це вкрай негативно позначається на стані і самопочутті жінки, так як труба для розвитку плода не призначена. Адже вона дуже тонка і слабка, до того ж вона не здатна розтягуватися. Це призводить до сильних і рясних кровотеч, нездужання, сильних болів і втрат свідомості.

Якщо таку вагітність не розпізнати вчасно, то на 5-6 тижні маткова труба не витримує тиску і розривається, цей процес супроводжується рясною крововтратою, що може призвести навіть до смертельного результату. Після розриву труба стає функціонально неповноцінною, що підвищує ризик повторного даного стану.
На жаль діагностика даного явища складна, не дивлячись на весь арсенал засобів, який є в клініках. Основним способом раннього діагностування є призначення аналізу на хоріонічний гонадотропін. Цей гормон здатний виділяти хоріон, після того, як відбулася імплантація заплідненої яйцеклітини в матку.

Рівень хгл при позаматкової вагітності збільшується, але залишається трохи нижче, ніж при нормальній. При цьому він не показує динаміку зростання, що і є вірною ознакою неправильного протікання вагітності, яка вимагає оперативного втручання. У тому випадку, якщо вагітність нормальна — рівень ХГЛ в значній мірі підвищується і його подвоєння відбувається кожні два дні.

Визначити наявність ХГЛ зазвичай пропонується по крові, цей спосіб вважається найбільш надійним, менш достовірний спосіб визначення за сечі.

Лапароскопія — спосіб оперативного втручання з допомогою спеціального обладнання, яке дає можливість з мінімальною інвазією впровадитися в черевну порожнину і видалити плід з найменшою крововтратою для жінки.

Важливо знати, що підвищення ризику розвитку трубної вагітності відбувається через перенесених серйозних інфекційних захворювань сечостатевих (гонорея, сифіліс), ранніх абортів та вроджених патологій.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні