Основні ознаки аднекситу. Як його лікувати?

У гінекології аднекситом називають процес запалення придатків матки. Основна причина виникнення і розвитку аднекситу полягає в проникненні патогенних вірусів з порожнини матки або піхви, в результаті чого в маткових трубах і яєчниках починає розвиватися процес запального характеру, що призводить до утворення спайок в маткових трубах. У більшості випадків дане явище супроводжується наявністю скупчилися гнійних мас, а утворення спайок відзначається як в маткових трубах, так і на внутрішній поверхні кишечника і сечового міхура.

Ознаки аднекситу знаходяться в повній залежності від форми перебігу захворювання.

Гостра форма аднекситу супроводжується сильними болями в нижній частині живота, перетікаючими у відчуття болю як з правого, так і з лівого боку. Больові відчуття сильні, ниючий і тягнучий, також відображаються в області крижів, попереку і прямої кишки.

Виділення з піхви у вигляді сукровиці з наявністю гною викликають роздратування і свербіння.

При гострому запаленні придатків матки різко погіршується загальний стан, з’являється лихоманка, у пацієнта починають проявлятися часті головні болі, а також болі в м’язах і суглобах.

Процес сечовипускання стає утрудненим через хворобливого спорожнення сечового міхура.

Неспокійні і переривчасті сновидіння, які характерні в період даного захворювання, що призводять до настання неконтрольованої дратівливості, зниження рівня працездатності, до незвично швидкому настанню втоми.

У разі відсутності правильного лікування, аднексит з великою часткою ймовірності може перерости в хронічну форму.

Ознаки аднекситу, що перейшло у хронічну форму, мають найменшим ступенем вираженості, особливо у загальних проявах.

До основного симптому аднекситу в хронічній формі відноситься наявність болю в області нижньої частини живота тягне і ниючого характеру. Ступінь їх інтенсивності порівняно з болями при гострому аднекситі найменша. При цьому з’являється біль, як правило, є передвісником менструації, у більш рідкісних випадках біль може проявитися після закінчення менструальної кровотечі.

Також до значимого ознакою хронічного аднекситу відносяться хворобливі відчуття в момент статевого акту.

У зв’язку з тим, що аднексит в хронічній формі характеризується наявністю спайкового процесу і структурними порушеннями у тканині придатків, то в ряді випадків відзначається поява порушень в менструальному циклі.

Як показує медична практика, існує складність діагностування аднекситу. Це пов’язано з тим, що симптоматика даного виду захворювання властива і іншим гінекологічних захворювань, а ознаки хронічного аднекситу у більшості випадків виражені не яскраво, або відсутні.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні