Основні ознаки безпліддя у жінок

Безпліддя — це звучить, як страшний вирок. Але завжди безпліддя існує насправді чи воно є тимчасовим станом, пов’язаним з неполадками в здоров’ї? Які ознаки безпліддя у жінок?

Щоб визначити їх, потрібно розібратися в причинах безпліддя. Перші «дзвіночки» того, що у дівчини будуть проблеми з зачаттям, можна почути ще в її юності. Якщо перша менструація настає після 16-ти років, цикл нестабільний, і особливо — тривалий — по 40-50 днів і не рясний, можна чекати неприємностей з дітородної функцією жінки.

Безпліддя загрожує і дуже худеньким дівчатам, особливо якщо таку статуру не пов’язано з конституцією, а викликано недоїданням і таблетками для схуднення.

Якщо сімейна пара регулярно живе статевим життям і не використовує методи контрацепції, але протягом року жінка не вагітніє, ще рано говорити про безпліддя. І це ще не говорить про безпліддя жінки. Причиною відсутності зачаття може бути банальне невідповідність часу для того, щоб настала вагітність. Жінці 20-27 років потрібно 3-6 місяців, щоб «потрапити» в потрібний час. До 30-річного віку цей період становить вже рік і більше.

Причиною безпліддя можуть бути жіночі хвороби, вроджені або набуті:

— відсутність яєчників або їх патології: виснаження, кіста, полікістоз;

— хромосомні порушення у яйцеклітинах, що призводять до смерті ембріонів в першу тиждень до імплантації;

— відсутність фаллопієвих труб або їх непрохідність. Допомогти в цьому випадку може хірургічне втручання;

— гормональний дисбаланс, викликаний патологією яєчників, гіпофіза або гипоталмуса, а також порушенням роботи ендокринних органів. Навіть психічний стрес може спровокувати гормональні порушення;

— відсутність матки або її патології — міома, ендометріоз, ендометрит;

— імунне безпліддя — у жінки спостерігаються імунні реакції проти сперматозоїдів або ембріона, тобто їх відкидання.

Всі названі ознаки безпліддя у жінок вимагають лікарського втручання. Такими проблемами займається частина медицини під назвою репродуктологія. Залежно від прояву, безпліддя в медицині умовно поділяють на первинне і вторинне, а також на вроджене та набуте. До первинного відносять безпліддя у жінок, які не народжували, до вторинного — у тих, хто вже виношував плід (в не залежності, відбулися пологи чи ні).

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні