Основні ознаки позаматкової вагітності в перші дні

Позаматкової називається неправильна вагітність, в ході якої запліднена яйцеклітина розвивається не в матці жінки, а в інших внутрішніх органах. Найчастіше (близько 98% випадків) це відбувається в матковій трубі.

Чому це відбувається?

За останні двадцять років, згідно з медичною статистикою, ця патологія стала зустрічатися в 5 разів частіше, особливо у жінок у віці від 35 до 45 років. Основна причина — часті запальні захворювання.

В маткової труби відбувається запліднення яйцеклітини, яка потім повинна дістатися до матки і прикріпитися до її стінки. Але в тих випадках, якщо в трубі є спайки — наслідки запальних процесів, яйцеклітина не може вільно рухатися в потрібному напрямку і здатна причепитися до трубної стінці. На жаль, товщина і еластичність маткової труби не дозволяють ембріону вирости і розвинутися — на якомусь етапі вона просто розривається.

Вагітність нормальна і позаматкова

На жаль, ознаки позаматкової вагітності в перші дні проявляються дуже невиразно — ця патологія успішно маскується під вагітність звичайну. Все починається як завжди: набухає груди, не приходять вчасно місячні, вранці може нудити, а куплений тест показує дві жадані смужки!

В ідеалі, в цей момент навіть та жінка, стан якої не викликає жодних сумнівів, повинна здатися гінеколога. Але якщо раптом настання вагітності супроводжується неприємними відчуттями — до лікаря варто вирушати негайно!

Що повинно насторожити жінку, яка, за всіма ознаками, готується стати мамою?

1. Місячних немає, але з’явилися якісь кров’янисті виділення або навіть невелика кровотеча. Однозначно — до лікаря негайно! Навіть якщо діагноз «позаматкова вагітність» вас мине, такі виділення можуть говорити про запаленні або загрозі переривання вагітності.

2. Токсикоз при вагітності — справа звичайна. Але він, зазвичай, підпорядковується якомусь ритму. Приміром, вранці нудить — а після обіду відпускає. При позаматкової вагітності неприємні відчуття наростають з кожним днем, це ознака запалення та інтоксикації — отруєння організму.

3. Біль, що віддає у поперек, або гострий біль внизу живота — найпоширеніші ознаки позаматкової вагітності в перші дні. З кожною годиною ці відчуття можуть посилюватися. Терпіти подібні болі не можна, вони можуть свідчити про те, що маткова труба готова розірватися. Прийняти рішення про те, що робити далі, у такій ситуації може тільки лікар.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні